Niechciany tłuszcz można odessać, wytopić, zamrozić - wachlarz zabiegów wspomagających odchudzanie jest szeroki. Kobiety wolą zrezygnować z wysiłku, jaki trzeba włożyć w odchudzanie, jeśli mogą uzyskać wymarzone kształty praktycznie z dnia na dzień. Coraz większą popularnością cieszy się więc liposukcja - zabieg odsysania tłuszczu. Według najnowszych danych to najczęstsza metoda, po którą sięgają panie chcące wyglądać jak gwiazdy z czerwonego dywanu.

Reklama

Ostatnie badania zaprezentowane przez Międzynarodowe Towarzystwo Chirurgów plastyków wykazały, że kobiety są zdeterminowane przemierzać świat w celu znalezienia najlepszych specjalistów i korzystnych cen tak popularnych zabiegów. Kwitnie turystyka medyczna, która jest niczym innym jak pogonią za ideałami piękna kreowanymi przez media.

Londyn to miejsce, które dzięki dobrej sławie chirurgów plastyków przyciąga coraz więcej kobiet z zagranicy, które marzą o pozbyciu się fałdek i innych mankamentów figury. Kliniki w stolicy Wielkiej Brytanii odnotowały w minionym roku 35 procentowy wzrost zainteresowania mało inwazyjnymi metodami odsysania tłuszczu, napędzany w głównej mierze przez turystów.

Najbardziej popularna jest VASER liposukcja i VASER Hi Def - najmniej inwazyjne metody odsysania tłuszczu. VASER to precyzyjna metodą liposukcji wspomaganej ultradźwiękami. Podczas zabiegów przy użyciu ultradźwiękowych technologii zamienia tkankę tłuszczową w płynną emulsję nie uszkadzając naczyń krwionośnych i nerwów. Dzięki temu łatwiej go następnie odessać. Stwarza to nowe możliwości w zabiegach kształtowania sylwetki ciała. Zabieg modelowania sylwetki ciała Vaser Lipo przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, a po zabiegu i kilkugodzinnym odpoczynku można swobodnie udać się do domu.

Reklama

- Cała medycyna estetyczna przesuwa się w kierunku zabiegów jak najmniej inwazyjnych. Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń, które powodują, że zabiegi są mniej bolesne, wymagają krótszej rekonwalescencji. Jednocześnie widzę, że pacjentki chętniej decydują się na zabiegi, które są mniej skuteczne, trzeba je częściej powtarzać, koszty z nimi związane są wyższe, ale są mniej inwazyjne - wyjaśniał dr Marcin Ambroziak, jeden z najlepszych polskich specjalistów w dziedzinie dermatologii estetycznej.

Mimo wszystko specjaliści odradzają traktowania liposukcji jako metody na odchudzanie.

- Odchudzanie i zabiegi zmniejszające tkankę tłuszczową to dwie różne rzeczy. Oczywiście można się tym posłużyć w celu dopełnienia całego procesu odchudzania. Są partie ciała, które trudno jest wymodelować: boczki, wewnętrzna strona ud. Możemy pomóc kobiecie, ale nie zrobimy tego za nią- podsumował Ambroziak.