Wyszczuplająca bielizna, noszenie czarnych ubrań czy chowanie się za dużymi torbami, to tylko niektóre ze sprawdzonych kobiecych sztuczek, które pomagają ukryć tuszę.

Reklama

Z najnowszych badań wynika, że najlepszym sposobem na ukrycie zbędnych kilogramów jest bielizna modelująca sylwetkę. Poza bielizną panie sięgają również po wysokie obcasy, które dodają im centymetrów wzrostu i odejmują centymetrów w talii oraz duże okulary, które wysmuklają ich twarz.

W garderobie kobiety puszystej nie może zabraknąć również obszernych topów, które zatuszują fałdki i spodni z wysokim stanem, które opinają kłopotliwe partie ciała.

Badanie wykonane przez firmę Marisota wskazuje, że 11 proc. otyłych kobiet do perfekcji opanowało również sztukę makijażu. Powód? Wierzą, że piękna twarz odwróci uwagę od niedoskonałości ciała...

Wśród innych wymienianych przez kobiety sposobów ukrycia wagi znalazły się również wkładki do biustonoszów, które mają powiększyć ich piersi i optycznie zmniejszyć talię oraz wciąganie brzucha i zachowanie prostej postawy.

>>> ZOBACZ RÓWNIEŻ!