To ludzie kreują trendy, ja daję im jedynie możliwości, wyjaśnia Peter Philips, dyrektor kreatywny ds. makijażu Chanel. Na sezon wiosna/lato 2012 Philips starał się wykraczać poza horyzonty i stanął po słonecznej stronie wiosny.

Reklama

Kolekcja kolorowych kosmetyków Spring Harmony została zainspirowana linią horyzontu i zachodem słońca. Przeważają w niej kolory ciepłego różu, złota, pomarańczy. Całość uzupełnia kolekcja lakierów do paznokci, które odpowiadają kwietniowej, majowej i czerwcowej kolorystyce.

"Kolekcja Spring Harmony została zainspirowana linią horyzontu, jest to kolekcja nasycona kolorami. Nie ma w tym nic wysublimowanego, wielu uzna, że inspirowanie się zachodem słońca może wydać się banalne i kiczowate. Ale pomyślałem "zrobię to" - wyjaśnia Peter Philips

Makijażysta podkreśla, że nie jest kreatorem trendów, jedynie daje propozycje, które kobiety przekształcają w modne, obowiązujące trendy. "To ludzie kreują trendy - jeśli klientkom coś się spodoba, kupią to, stanie się to modne, popularne. Nie dyktuję trendów, ja jedynie proponuję kolory. Lubię dawać kobietom możliwości" - wyjaśnia.

"Pracę nad kolekcją zaczynam na dwa lata wstecz, dlatego staram się myśleć o tym, co może być potrzebne. Pracując nad kosmetykami, nie tworzę ich dla zaspokojenia własnej wizji, wszystkie kosmetyki tworzę z myślą o kobietach. Szanuję je i nie chcę, żeby wyglądały śmiesznie" - podkreśla Philips.