Paznokcie w modnych kolorach są równie istotnym akcesorium co torebka czy buty. Essie Weingarten, założycielka marki Essie, zdradza najgorętsze trendy w manicure.

Zieleń hitem na paznokciach

Najmodniejszy kolor tego sezon, przynajmniej na paznokciach, to zieleń. Modne są wszystkie jej odmiany i odcienie - od delikatnych po te "dające po oczach".

Myślę, że zieleń zdominuje kolorystyczne trendy, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na jej soczysty odcień czy subtelną miętową tonację, lakier w kolorze zielonym jest tym, który warto mieć - sugeruje Weingarten.

Reklama

Essie nie tylko kreuje kolorystyczne trendy i tworzy jedne z najpopularniejszych lakierów do paznokci na świecie, ale również doradza projektantom i domom mody podczas pokazów. Jej zdaniem 2012 rok, szczególnie sezon wiosenno-letni upłynie pod znakiem zieleni.

Dopasuj lakier do osobowości

Tym niemniej nie warto się ograniczać do jednego koloru. Bycie modnym oznacza bowiem również umiejętność wyrażania siebie.

Ekspertka podkreśla, że nie można bać się kolorów, warto z nimi eksperymentować w poszukiwaniu własnego stylu i tonacji, które pasują do nas najlepiej.

Podobnie jak projektantów mody czy makijażystów, Essie inspiruje wszystko - począwszy od zachodu słońca, po kolor butów, które dostrzegła na sklepowej wystawie. "Przynoszę takie buty do swojej pracowni i mieszam kolory tak długo, aż nie uzyskam pożądanego efektu. Następnie wymyślam nazwę, która ściśle musi korespondować z kolorem i odzwierciedlać jego charakter" - wyjaśnia szefowa marki.