Do tej pory torebki z logiem Chanel reklamowały Jerry Hall, Lily Allen, Blake Lively i Diane Kruger, czyli gwiazdy obyte z czerwonodywanową elegancją. Marka kojarzy się z czymś ponadczasowym, luksusowym i paryskim. A Alice Dellal? Modelka najbardziej znana jest z odważnej fryzury (po prawej stronie głowy jej włosy są długie, po lewej najczęściej wygolone aż do skóry), bycia perkusistką kapeli punkowej Thrush Metal i wiecznego imprezowania.

Reklama
AP

Co ciekawe, za sprawą swojego nonszalanckiego podejścia do wyglądu i luzackiego zachowania na wybiegach, zyskała na całym świecie rzesze fanów. Wśród nich znalazł się nie tylko dyrektor kreatywny Chanel, Karl Lagerfeld, ale także inni znani projektanci. Dellal była już wcześniej twarzą kampanii reklamowej na sezon jesień-zima 2011 Ermanno Scervino.

Zresztą droga do świata mody i na londyńskie salony nie była dla 24-letniej Alice Dellal trudna. Jest córką brazylijskiej modelki, a jej dziadek to słynny "Black" Jack Dellal - milioner i potentat na rynku nieruchomości.