Skóra szyi i dekoltu jest cieńsza i bardziej delikatna niż skóra twarzy. Czynnikami, które dodatkowo ją podrażniają, są promienie słoneczne oraz ubranie. Naskórek w tych miejscach szybciej ulega procesowi starzenia, wiotczeje i traci elastyczność – dość szybko pojawiają się tu także pierwsze zmarszczki. Dodatkowymi niekorzystnymi czynnikami dla wyglądu oraz kondycji skóry szyi i dekoltu ma ponadto niewłaściwa postawa ciała, np. garbienie się oraz spanie na wysokiej poduszce. Prowadzi to do osłabienia mięśni i pojawienia się zmarszczek. Pomijanie tych miejsc przy codziennej pielęgnacji dodatkowo pogłębia zły stan naskórka.

Reklama

Codzienne rytuały

Aby cieszyć się ładną, zadbaną szyją i kuszącym dekoltem przez długi czas powinnaś wyrobić w sobie nawyk codziennej pielęgnacji odpowiednimi kosmetykami. Najskuteczniejsze będą produkty głęboko nawilżające oraz bogate w składniki odżywcze. Na rynku bez problemu znajdziesz nawet kosmetyki do kompleksowej pielęgnacji skóry szyi i dekoltu, dzięki czemu jednego preparatu będziesz mogła używać do pielęgnacji wszystkich wymienionych części ciała. Pamiętaj jednak, aby wybierać te, które obfitują w naturalne składniki i są dobrane do Twojego typy skóry.

Krem to nie wszystko

Pamiętaj, aby krem wklepywać w skórę codziennie, najlepiej rano i wieczorem. Ważna jest także technika nakładania kosmetyku. Szyję najlepiej jest masować od dołu ku górze, czyli od obojczyków w kierunku podbródka. Prawą dłonią masuj lewą stronę szyi, lewą dłonią – prawą stronę. Dekolt podobnie - od dołu ku górze lub wykonując okrężne ruchy od mostka w kierunku pach. Masując skórę dodatkowo pobudzasz krążenie, dzięki czemu do komórek dostarczane jest więcej tlenu. Aby poprawić elastyczność naskórka, można wykonać masaż kostkami lodu owiniętymi w gazę. Korzystnie działa także naprzemienny natrysk na dekolt i szyję zimnej i ciepłej wody.

Aby wzmocnić działanie kremu raz lub dwa razy w tygodniu warto położyć na szyję maseczkę, która dodatkowo nawilży skórę i pomoże jej się zregenerować.

Pamiętaj: o szyję i dekolt należy dbać tak samo jak o twarz. Preparaty do pielęgnacji tych części ciała nie są zbędnym luksusem. Im wcześniej zaczniesz je stosować, tym dłużej będziesz się cieszyć ładną, zadbaną skórą.

Podziękowania za pomoc w przygotowaniu artykułu dla marki FLOSLEK - producenta kremu pod oczy, na dekolt i szyję oraz maseczki z serii beECO.