Już dziś o godzinie 17.45, w perfumerii Sephora w warszawskiej Arkadii odbędzie się polska premiera nowych perfum Diane, firmowanych przez światowej sławy projektantkę mody. Twórczyni zapachu, Diane von Furstenberg, która przybyła do Polski z okazji tego wydarzenia na zaproszenie Sephora, spotka się z dziennikarzami oraz wielbicielkami swych kreacji i zapachów.

Reklama

- Zapach Diane jest efektem współpracy Diane von Furstenberg ze światowej sławy ekspertką specjalizującą się we wprowadzaniu nowych perfum na rynek, Chantal Roos, która posiada niezwykłą zdolność uchwycenia ducha największych projektantów mody i zamykania go w ponadczasowych kompozycjach zapachowych - wyjaśnia Sergiusz Osmański, dyrektor artystyczny i PR, Sephora Polska.

- Perfumy Diane odzwierciedlają wizerunek swojej kreatorki: świetlisty, niepokojąco powabny, uwodzicielski, seksowny. Ten współczesny, elegancki zapach wzbudza w kobietach poczucie własnej siły - dodaje.

Inspiracją dla stworzenia prawdziwie biżuteryjnego flakonu Diane była okazała bransoleta projektantki, tworząca przeplatające się, owalne kręgi. Sama linia zapachowa to jej ulubione kwiaty - fiołek i frangipani, wzbogacona akordami piżma, patchouli i mirry. Linia zapachowa dostępna jest w wariantach Eau de Toilette oraz Eau de Parfum o pojemnościach 50 i 100 mililitrów. Perfumy dostępne są wyłącznie w perfumerii Sephora. Od 13 października 2011 r. rusza wspólna kampania telewizyjna marki DVF oraz Sephora promująca nowy zapach Diane.

Diane von Furstenberg - dziś ikona stylu - pojawiła się w świecie mody po raz pierwszy w latach 70. XX wieku, kiedy zaprojektowała i wprowadziła na rynek dżersejową sukienkę kopertową zainspirowaną krojem japońskiego kimona. Sukienka, prosta w kroju i szalenie nowoczesna, natychmiast stała się hitem i obiektem pożądania wśród rzeszy kobiet, a Diane nie mogła nadążyć z realizacją zamówień.

Dwudziestoparoletnia wówczas projektantka stała się prawdziwą ikoną stylu, inspirującą artystów takich jak Andy Warhol, jednocześnie odnosząc spektakularny sukces komercyjny. Kultowa sukienka kopertowa pojawiła się w stałej części wystawy nowojorskiego muzeum The Metropolitan Museum of Art, jako odzwierciedlenie wpływu Diane na historię mody i sztuki.

Dziś imperium mody DVF produkuje poza luksusowymi ubraniami również akcesoria - torebki, obuwie, szale, biżuterię. Sama Diane pozostaje uderzająco piękną, nowoczesną, zmysłową i niezwykle energiczną kobietą oraz odnoszącą kolejne sukcesy bizneswoman. Jej kreacje od dziesięcioleci noszą wielkie sławy tego świata, w tym Madonna, Michelle Obama, Uma Thurman, Kate Middleton oraz Gwyneth Paltrow.