Czekoladowe SPA zapraszają wielbicieli słodkości do delektowania się czekoladą wszystkimi zmysłami. Zabiegi czekoladowe świetnie działają nie tylko na ciało, ale i mają pozytywny wpływ na psychikę, regenerują zatem kompleksowo, bez potrzeby zrywania diety.

Reklama

"Czekolada jest to forma aromaterapii, wzmaga wydzielanie się endorfiny, dlatego z masażu korzysta nie tylko ciało, ale i dusza. Choco zabiegi oprócz pielęgnacji ciała poprawiają także nasze samopoczucie, działają relaksacyjnie i odprężająco" - powiedziała w rozmowie z PAP Life Urszula Krawczyk, masażystka w SPA Ambasada Urody w Warszawie.

Zgodnie z prekolumbijskimi wierzeniami, aztecki bóg Quetzalcoatl, symbol mądrości i wiedzy, zesłał ludziom dar, jakim było drzewo kakaowca. Miało ono dawać siły witalne i pielęgnować skórę, dobroczynne działanie czekolady znane jest więc od wieków. Kto by się spodziewał, że ten rarytas może nawilżać, odżywiać i regenerować skórę, a maski czekoladowe dzięki działaniu drenującemu są w stanie zwalczyć nawet największą zmorę kobiet - cellulitis.

Jak to się dzieje? Nasiona kakaowca, czyli podstawowego składnika czekolady, zawierają bogaty skład biochemiczny. Znajduje się w nich: wapń, żelazo, magnez i fosfor, witaminy z grupy A, E i B oraz serotonina, która zapewnia spokój, dobry sen, wpływa na potrzeby seksualne i wzmacnia poczucie szczęścia. Oprócz mikroelementów, ziarna kakaowca zawierają także teobrominę - substancję o działaniu podobnym do kofeiny - stymulującym i energetyzującym.

Jak to wygląda w praktyce? - "Zabieg czekoladowy składa się z trzech części. Zaczynamy od peelingu czekoladowego, który jest peelingiem cukrowym, fajnie nawilża i natłuszcza ciało, a jednocześnie, dzięki ziarenkom cukru jest to dość intensywny peeling, który złuszcza naskórek i przygotowuje ciało do kolejnej części zabiegu. Następnie zapraszamy do łaźni SPA, w której klientka spędza 20 min., podczas których skóra nawilża się i rozluźnia, dzięki czemu jest lepiej przygotowana do następnego etapu, czyli masażu. Trzecia część zabiegu to właśnie czekoladowy masaż całego ciała i twarzy. Masaż wykonywany jest gorącą czekoladą, jest to zabieg bardzo delikatny i relaksacyjny" - opisuje przebieg czekoladowej terapii Urszula Krawczyk.

Zabiegi czekoladowe są bardzo delikatne, mają na celu przede wszystkim nawilżyć i zregenerować zmęczoną skórę. Czekolada jest również mocno odżywcza, dzięki zawartości pierwiastków chemicznych, więc jest to słodkie "domineralizowanie" organizmu. Efektem takich zabiegów jest: poprawiony koloryt skóry - obserwuje się delikatne zbrązowienie, skóra jest gładka, miękka wręcz aksamitna, bardziej jędrna, a mięśnie twarzy, szyi i karku odprężone.

Czy to zabieg kosmetyczny odpowiedni dla wszystkich? - "Zabieg czekoladowy polecany jest kobietom w każdym wieku i o każdym rodzaju skóry. Należy jednak uważać w przypadku kobiet w ciąży i u pań, które mają problemy z żylakowatością bądź z pękającymi naczynkami, ponieważ zarówno łaźnia jak i masaż czekoladowy są to zabiegi gorące" - dodaje Krawczyk.

Reklama

Cały pakiet czekoladowy to koszt 400 zł, natomiast za sam masaż zapłacimy ok. 200 zł, w zależności od wybranego gabinetu.

Emilia Klepacka