Elle Macpherson i Rosie Huntington-Whiteley, to top modelki o idealnych kształtach. Ich osobisty trener zapewnia, że istnieje kilka sztuczek, które pozwalają na zachowanie takiej sylwetki bez godzin spędzonych na siłowni i nieustannego liczenia kalorii. Oto, tajemnice nienagannej figury gwiazd wybiegów.

Reklama

Jedz powoli

Eksperci twierdzą, że dokładne przeżuwanie posiłków ma duże znaczenie dla zachowania szczupłej sylwetki. Im więcej czasu spędzamy na przeżuwaniu, tym mniej kalorii dostarczamy naszemu organizmowi. Badania wykazały, że osoby, które przeżuwają posiłek 40 razy przyjmują o 12% mniej kalorii niż osoby przeżuwające posiłek 15 razy. Specjaliści tłumaczą, że dzieje się tak dlatego, iż dłuższe żucie daje naszemu żołądkowi więcej czasu na przesłanie do mózgu sygnału o zaspokojeniu głodu.

Zatem pamiętajmy aby jeść powoli i dokładnie przeżuwać posiłek, dzięki czemu nie będziemy mieli tendencji do przejadania się i nadmiernego przybierania na wadze.

Nie zapominaj o śniadaniu

Specjaliści potwierdzają, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Badania wykazały, że osoby, które nie zapominają o śniadaniu są szczuplejsze, zdrowsze a w ciągu dnia mają więcej energii od tych, którzy pomijają ten ważny posiłek. Zdaniem dietetyków, pomijanie śniadania, bądź odkładanie go na później, zwalnia metabolizm naszego organizmu, wzmaga pragnienie na cukier i prowadzi do przybierania na wadze.

Reklama

Skup się na posiłku

Eksperci twierdzą, że osoby, które podczas posiłków równocześnie zajmują się innymi rzeczami, mają skłonność do szybszego przybierania na wadze. To zjawisko jest spowodowane faktem, że mózg zajęty inną aktywnością, znacznie później otrzymuje sygnał o zaspokojeniu głodu. Aby zatem najeść się mniejszą ilością jedzenie, podczas posiłku delektujmy się nim i nie absorbujmy naszej uwagi innymi aktywnościami.

Jeśli nie musisz, nie gotuj

Zbyt intensywne gotowanie żywności powoduje, że traci ona swoje wartości odżywcze. Najlepiej zatem spożywać produkty w stanie surowym lub lekko je podgotowywać. "Przyrządzaj na parze, piecz, blanszuj, bądź grilluj warzywa i piecz mięsa i ryby. Unikaj mikrofalówki, badania wykazały, że zabija ona nawet 97% antyoksydantów zawartych w warzywach." - radzi cytowany przez DailyMail James Duigan

Nie jedz po godzinie 20.00

Dostarczanie organizmowi kalorycznych przekąsek tuż przed snem, to najlepszy sposób na to, by zgromadzić kilka dodatkowych kilogramów. Jeśli późne przekąski weszły Ci w nawyk i trudno jest z nich zrezygnować, postaraj się zastąpić je na przykład ziołową herbatą. Możesz również zaraz po kolacji wyszczotkować zęby, by dać mózgowi sygnał, że pora jedzenie dobiegła końca.

Jedz mało ale często

Jedząc małe porcja ale w krótkich odstępach czasu, zapewniamy organizmowi uczucie sytości, ale bez zbędnego przejadania się. Takie regularne spożywanie posiłków sprawia również, że nie będziemy mięli ochoty na słodycze i inne kaloryczne przekąski pomiędzy posiłkami.

Nie zapominaj o wodzie

Okazuje się, że to kiedy pijemy jest równie ważne jak to, co pijamy. Dostarczanie organizmowi dużych ilości wody to bardzo ważny aspekt zdrowej diety, jednak powinniśmy zwrócić uwagę jak to robimy. Specjaliści twierdzą bowiem, że najlepiej jest wypić szklankę wody 15 minut przed posiłkiem, lub po jego zakończeniu. Picie w trakcie może bowiem doprowadzić do gorszego absorbowania substancji odżywczych z pożywienia oraz nieprzyjemnych wzdęć i gazów w żołądku.