Portal DailyMail przygotował kilka wskazówek dla kobiet, które chciałyby chodzić w szpilkach, a dotychczas powstrzymywał je niechęć do bólu i cierpienia. Zobacz jak okiełznać szpilki.

Praktyka czyni mistrza

Im rzadziej nosisz szpilki, tym bardziej cierpisz. Specjaliści twierdzą, że z chodzeniem na obcasach jest jak z siłownią. Ponieważ szpilki zmuszają do pracy te partie mięśni stóp, których nie angażują płaskie obuwie, musimy przyzwyczaić stopy do takiego obciążenia. Najlepszym sposobem na okiełznanie obcasów jest więc praktyka. Cytowany przez DailyMail ortopeda zaleca, by na co dzień nosić mniej obciążające buty na średnim obcasie, a raz na jakiś czas zakładać wysokie szpilki. Dzięki temu nasze stopy będą miały szansę przyzwyczaić się do takiej aktywności, a my nie będziemy cierpieć za każdym razem, gdy nałożymy seksowne buty.

Doskonale dopasowane

Szpilki powinny być nie tylko piękne, ale przede wszystkim dobrze dopasowane. Zbyt małe, za duże, bądź źle wyprofilowane buty na obcasach mogą wyrządzić dużą krzywdę naszym stopom. Wybierając się na zakupy, zwróćmy zatem uwagę na to, czy czubek butów nie zgniata naszych palców, czy stopa nie ucieka do przodu uciskając palce i czy but, pomimo swojego obcasa jest wygodny.

Silikonowe wkładki do szpilek mogą dodatkowo zwiększyć komfort chodzenia i zminimalizować niedogodności.

Nie bój się lekarza

Jeśli zważysz na swoich stopach jakiekolwiek zmiany, nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Wczesne wykrycie niektórych dolegliwości umożliwia ich całkowite wyleczenie, jeśli jednak zaniedbasz początkowe sygnały, po latach może okazać się, że chodzenie na szpilkach jest w Twoim przypadku w ogóle nie możliwe, a zwyrodnienia stóp zbyt poważne by można było im zaradzić.

Relaks dla stóp

Po dniu spędzonym na wysokich obcasach, nogi z pewnością będą odczuwały duży dyskomfort. Jest jednak kilka sposobów na to, by wymęczone niewygodnymi butami, szybko powróciły do formy. Dzięki rozciąganiu i odpowiedniemu masażowi, pomożemy nadwyrężonym mięśniom stóp się rozluźnić i przywrócimy prawidłowe krążenie krwi w stopach.

Gorąca kąpiel, również pomoże odpocząć naszym nogom i zniwelować nieprzyjemny ból. Pamiętajmy także, że jeśli po intensywnym dniu na szpikach zafundujemy naszym stopom dzień relaksu w płaskim obuwiu, z pewnością odwdzięczą nam się szybszym powrotem do formy.