Zumba pojawiła się w w latach 90' w Ameryce Południowej. Do Polski trafiła całkiem niedawno ale w szybkim tempie zdobywa coraz większą popularność. Klubów fitness oferujących zajęcia zumby wciąż przybywa, podobnie jak chętnych do zrzucania zbędnych kilogramów w rytmie żywiołowej muzyki.

Reklama

Zumba to najprościej ujmując, połączenie aerobiku z tańcem latynoamerykańskim. Ten nowatorski system fitness pozwala na dbanie o sylwetkę i kondycję przy jednoczesnej dobrej zabawie. Kroki w zumbie są proste, jednak znacznie bardziej urozmaicone niż w zwykłym aerobiku. Jednocześnie choreografia dobrana jest tak, by ćwiczyć wszystkie partie ciała. Zajęciom towarzyszy energiczna muzyka, która pozwala uczestnikom poczuć się jak na dobrej imprezie.

Dodatkowym atutem zumby jest fakt, że mogą cieszyć się nią niemal wszyscy, bez względu na wiek, kondycję czy zaawansowanie w tego typy zajęciach.

Jeśli zatem dotychczas rezygnowałaś z zajęć fitness bo wydawały Ci się nudne i mało ekscytujące, zumba jest tym, czego szukasz. Taką formą ćwiczeń z pewnością zachwyceni będą wszyscy miłośnicy tańca i dobrej zabawy.

http://youtu.be/NhwOA2r3tvk