Zwróć szczególną uwagę na okolice oczu, gdzie skóra jest bardzo cienka, wrażliwa i łatwo ulega podrażnieniom. Do pielęgnacji używaj kremów pod oczy, które zawierają odpowiednio dobrane składniki odżywcze. Wszelkie preparaty wklepuj bardzo delikatnie, zaczynając od zewnętrznego kącika oka i dolnej powieki.
Dobieraj kosmetyki odpowiednio do swojej cery. Osoby o cerze suchej powinny stosować preparaty o działaniu nawilżającym, ale też utrzymującym jak najdłużej wilgoć. Do cery tłustej używaj żeli, które odblokowują pory, a do naczynkowej preparaty uszczelniające i wzmacniające naczynia krwionośne.
Zadbaj o usta, które są bardzo wrażliwe na zmiany temperatury. Pozbawione gruczołów łojowych wymagają szczególnego nawilżania. Pomadka ochronna powinna zawierać składniki natłuszczające oraz witaminy A i E. Chronią one przed wysychaniem i pierzchnięciem ust, odżywiają i regenerują. Dobrze też, gdy w składzie pomadki jest filtr chroniący usta przed promieniowaniem UV.
Jeśli masz wąsik, czyli widoczny meszek na górnej wardze, łatwo możesz się go pozbyć plastrami do depilacji. Pamiętaj, że przyklejony plaster zdejmuje się w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków.
Reguluj brwi, których wygląd wpływa znacząco na wyraz twarzy. Zbędne włoski łatwo usunąć za pomocą pęsetki kosmetycznej.
Stosuj kremy przeciwzmarszczkowe. Pierwsze objawy starzenia się skóry mogą się pojawić już po 25 roku życia. W kremach szukaj składników, które zapobiegają powstawaniu zmarszczek, czyli filtrów UV, witamin, mikroelementów, koenzymu Q10 i retinolu.
Raz w tygodniu zrób peeling, dzięki któremu pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka. Natomiast kilka razy w tygodniu stosuj maseczki. Są bardziej skuteczne niż kremy, bo zawierają więcej aktywnych składników. Natychmiast widać rezultat: cera po nich jest gładka, bardziej elastyczna i lepiej nawilżona.