Raz w tygodniu zaoferuj swoim dłoniom kompleksowy manicure. Powinnać dbać nie tylko o paznokcie, ale też skórki i dłonie. Dlatego tak ważne jest to, jak na co dzień traktujesz swoje ręce. Podczas prac domowych nie zapominaj o rękawiczkach. Jeśli masz rozdwajajce, cienkie, kruche lub łamliwe paznokcie używaj odpowiednich odżywek.

Reklama

Zacznij od…

Zanim przystąpisz do manicure dokładnie zmyj z płytki stary lakier, najlepiej zmywaczem bez acetonu. Wypiłuj płytki. Możesz nadać im np. kształt migdała. Do piłowania paznokci użyj szklanych, mineralnych lub papierowych pilników. Metalowe szarpią paznokci powodują ich rozdwajanie.

Następnie...

Na kilka minut zanurz dłonie w ciepłej wodzie z dodatkiem mydła. Dzięki temu skórki będą zmiękczone i łatwiej je usuniesz. Osusz dłonie ręcznikiem i nałóż płyn do usuwania skórek. Odczekaj kilka minut i delikatnie odsuń je specjalnym drewnianym patyczkiem. Jeśli będziesz usuwać skórki co trzy-, cztery dni po pewnym czasie przestaną odrastać.

Czas na finał


Pokryj wysuszone paznokcie odżywką. Warto użyć bazy i odżywki w jednym. Dzięki temu kolor będzie trwalszy, a paznokcie odżywione. Zabezpieczone płytki pomaluj, w zależności od potrzeb raz lub dwa razy. Na lakier nałóż utrwalacz, który przyspieszy wysychanie i zabezpieczy go przed odpryskiwaniem.

Cenne wskazówki

1. Jeśli nie chcesz, by lakier szybko wysechł, dokładnie zakręcaj buteleczkę z emalią.

2. Lakier przechowuj w chłodnym miejscu.

3. Nie obgryzaj zadartych skórek. Enzymy zawarte w ślinie dodatkowo je wysuszają. Wytnij skórkę cążkami.
4. Wcieraj krem nawilżający w dłonie kilka razy dziennie. Ustaw kosmetyk przy umywalce i sięgaj po niego po każdym umyciu rąk.

5. Jeżeli Twoje paznokcie często się łamią, przejdź na dietę bogatą w potas, wapń i witaminy z grupy B.

6. Pękł Ci paznokieć? Skorzystaj z pomocy manikiurzystki, która sklei go specjalnym klejem do naturalnych paznokci.

____________________________________________

PRZECZYTAJ TAKŻE: >>> Karotenowa pielęgnacja na jesień >>> Czy z miłości można schudnąć? >>> Demakijaż: zmywać czy ścierać