Wszelkie prace domowe, pisanie na komputerze, sporty - to wszystko wpływa na paznokcie niezbyt dobrze. Rozmoczona płytka staje się miękka, a gdy wyschnie - przesuszona i krucha. Jednym ze sposobów walki z takimi problemami jest zastosowanie odpowiedniej odżywki.

SUCHA, ROZDWAJAJĄCA SIĘ PŁYTKA

Jeśli twoje paznokcie się rozwarstwiają - brakuje im krzemu i substancji natłuszczających. Pierwszym krokiem do pięknych dłoni będzie odpowiednie dbanie o nie podczas prac domowych - czyli korzystanie z rękawic gumowych i nacieranie rąk kremem po każdym zamoczeniu. Warto stosować odżywki i natłuszczające oliwki pielęgnacyjne, które poprawią strukturę pŁytki i nadadzą jej elastyczność.

1. Revlon, Grow 10, odżywka do kruchych paznokci, ok 30 zł; 2.Sally Hansen, No more breaks, ok. 30 zł;

MIĘKKIE I DELIKATNE PAZNOKCIE

Nie wszyscy mają twardą, mocną płytkę - to oczywiste. Jednak zdarzają siĘ osoby, które zamiast paznokci mają bardzo elastyczną cienką błonę. Tu potrzeba solidnego odżywiania i utwardzania - inaczej można zapomnieć o długich pazurkach.

3. Alessandra, Nail Hardener, ok. 60 zł; 4. BarbraPro, Nail Care Expret, 8 zł;

ZADZIERAJĄCE SIĘ SKÓRKI

To tylko pozornie błahy problem. Skóra wokół paznokci jest narażona na styczność z bakteriami wszelkiej maści, zatem warto walczyć z tymi małymi rankami. Powstają, gdy skóra jest przesuszona lub gdy brak witamin. Warto więc udać się do apteki po preparat uzupełniający wszelkie niedobory, a na bolesne zadziorki sprawić sobie oliwkę, która nawilży skórki i zapobiegnie powstawaniu pęknięć.

5. Sally Hansen, Oliwka do pielęgnacji naskórek i paznokci, ok. 30 zł.
___________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Wysuszacz lakieru - coś dla niecierpliwych
>>> Manikiur w małym palcu