Inne / croliqueShutterstock.com
Reklama

Letnie doprowadzanie stóp do porządku należy zacząć od pedikiuru. Niekoniecznie trzeba go wykonać w profesjonalnym zakładzie. Spokojnie możesz zająć się swoimi "podstawami" w domu.

WODA ZDROWIA DODA

Najpierw należy wymoczyć dokładnie nogi, by łatwiej usunąć zrogowaciały naskórek. Przygotuj swoim stopom kąpiel. Możesz do tego użyć specjalnej soli do stóp lub do miski z ciepłą wodą wsypać kilka łyżeczek zwykłej soli kuchennej - wówczas dodaj nieco mydła, by nie podrażnić skóry. Pomocz nogi przez około kwadrans. Woda nie powina być bardzo gorąca.

WYDOBYWANIE PIĘKNA

Zaczynamy od oporządzenia pazurków. Skórki są dobrze wymoczone, zatem z łatwością je odsuniesz lub, jeśli trzeba, usuniesz. Niezbędny będzie do tego odpowiedni patyczek (może być drewniany lub z gumową końcówką). Pod żadnym pozorem nie dłub nigdzie metalowymi przyrządami! U nasady paznokcia znajduje się macierz. Ta miękka tkanka, uszkodzona cążkami lub pilniczkiem, będzie produkowała pofalowany paznokieć. Czasami zmiany są nieodwracalne!

Odsuń zatem skórki patyczkiem i wytnij te, które są zadarte. Pamiętaj, żę mechaniczne usuwania przyspiesza odrastanie, dlatego nie nadużywaj tej metody upiększania.

Gdy pazurki będą już oczyszczone, zajmij się całą resztą: czas na piling. Możesz zastosować kupny albo zrobić sobie swój własny, na przykład z kawy mielonej pomieszanej z mydłem w płynie. Dokładnie wymasuj skórę.

Przyszedł czas na pięty. Nie oszczędzaj ich - ścieraj pumeksem, by nie było na nich śladu białych zrogowaceń i pęknięć!

WIĘC CHODŹ, POMALUJ... PAZNOKCIE

Niestety większość kobiet zapomina, że nie tylko u rąk poodpryskiwany lakier wygląda nieestetycznie. Paznokcie u stóp są zazwyczaj grubsze i często żółkną. Dlatego pokazywanie takich łuszczących się krogulczych szponów zakrawa na odwagę... Tak jak nie pokazujemy włochatych pach, nie powinnyśmy straszyć stopami.

Jeżeli masz pożółkłe paznokcie, skorzystaj z dobrodziejstw kosmetyki - w drogeriach znajdziesz preparaty renomowanych firm, które po nałożeniu zmieniają kolor płytki na zdrowszy.

Dobrym rozwiązaniem jest użycie kolorowego lakieru lub manikiur francuski. Pamiętaj, że na stopach jest równie mocno narażony na odpryskiwanie co na rękach, dlatego warto na wybraną emalię nałożyć preparat nawierzchniowy, który utrwali twój pedikiur.

Będzie ładniej, ale i zwyczajnie wygodniej, jeśli twoje stópki będą nawilżone i wymasowane.

1. Sól do kąpieli Nivelazione, Farmona, cena: 7,80 zł
2. Krem złuszczający do stóp, Ziaja, cena: 7,55 zł
3. Healthy Nails lakier przeciwko żółknięciu paznokci, Scholl, cena: ok. 28 zł

Reklama