"Smoky eye", czyli przydymione oko, to hit tego sezonu. Makijaż Penelope Cruz został wykonany grafitowymi cieniami. Oczy obrysowano czarną kredką, czernią podkreślono również wewnętrzną krawędź dolnej powieki. Do cieni wizażyści dopasowali równie "mroczny" tusz do rzęs i ciemny lakier do paznokci.


Dzika jagoda na oko

Ale grafitowy to niejedyny kolor modny w tym sezonie. ArtDeco proponuje cienie do powiek w odcieniu dzikiej jagody, burgundu, jasnego bordeaux, nugatu i złotawej zieleni. Do cieni dobieramy lakier do paznokci. Oba kosmetyki powinny się delikatnie mienić.

Czerń i różu blask

Isa Dora stawia na makijaż w odważnych kolorach od czerni, granatu po migoczący róż, który dodaje paznokciom i powiekom subtelnego blasku.1. Lakier do paznokci Artdeco High Gloss, 36 zł
Cienie do powiek, 25 zł/szt

2. Poczwórne cienie do powiek Eye Shadow Quartet, 57 zł
Lakier do paznokci Wonder Nail, 29 zł

Grafit i zielone akcenty

Za pomocą grafitowych cieni L’Oreal Paris można mocno podkreślić oczy, tak by uzyskać głębokie, intensywne i przydymione spojrzenie.

Drzewo różane i brązy


W palecie kolorów Chanel wizażyści zamieścili drzewo różane, beże, brązy, głębokie czerwienie oraz akcenty zieleni.

3. Cienie do powiek Color Appeal Trio, 39,99 zł
Lakier do paznokci Jet Set, 29,99 zł

4. Cienie do powiek, Chanel, ok. 100 zł
Lakier do paznokci, Chanel, ok. 90 zł

Kolorowy duet na wybieguLakier do paznokci idealnie pasujący do cieni do powiek miał swoją premierę również podczas pokazów mody. Róż na powiekach modelki ubranej w czarną sukienkę oznacza róż na jej paznokciach. Taki sam trend zaprezentowała modelka w dżinsach. Odważny, jasnozielony kolor paznokci i oczu kontrastuje z całością stroju.