- Holandia jest rozwijającym się rynkiem położonym w sercu zachodniej Europy. Ten kraj ma ogromny apetyt na dobra luksusowe, więc jest naturalnym wyborem dla "Vogue'a" - powiedział Jonathan Newhouse, zasiadający w zarządzie wydawnictwa Conde Nast International.

Reklama

Wydawany w Holandii przez Gruner&Jahr magazyn będzie 19. edycją "Vogue'a" na świecie.

- Bardzo się cieszymy, że możemy zaproponować holenderskim czytelnikom ten prestiżowy magazyn. Po sukcesie magazynu +Glamour+, przy którym również współpracowaliśmy z Gruner&Jahr, widzimy, że nasze zaangażowanie jest na tym rynku doceniane - powiedziała Carol Cornuau z Conde Nast.

"Vogue" to nie tylko jeden z najgorętszych tytułów w świecie mody, ale także marka z tradycjami. Wydawany jest od końca XIX wieku. Szczególne uznanie zyskały trzy edycje: amerykańska, francuska i włoska i to one uchodzą w świecie ekskluzynwnej prasy kobiecej za wyrocznie stylu. Magazyn został rozsławiony także na dużym ekranie za sprawą filmu "Diabeł ubiera się u Prady", który nie wprost opowiadał o Annie Wintour, redaktor naczelnej amerykańskiej edycji. Z kolei znalezienie się na okładce magazynu to dla modelki wyróżnienie godne odnotowania w CV.

Nic nie zapowiada, żeby w najbliższym czasie to prestiżowe wydawnictwo miało trafić nad Wisłę.

Reklama