Jest bardziej irlandzki, niż wszyscy Irlandczycy razem wzięci. Jest najmłodszym synem Rity i Eamona Farrella, piłkarza grającego w latach 60. w irlandzkim klubie Shamrock Rovers. Ma jednego brata Emmona Farrella Jr. i dwie siostry – Catherine i Claudine. Dorastał w Castleknock.

Reklama

Studiował aktorstwo w Gaiety School of Drama w Dublinie. Brał udział w przesłuchaniu dla kandydatów do irlandzkiego zespołu Boyzone, ale jego kandydatura została odrzucona, gdyż pozostali członkowie grupy bali się, że Farrell zdominuje cały boysband! Jego silny charakter dał o sobie znać już wtedy!

Po kilku niewielkich rolach w serialach, swój talent aktorski w pełni objawił w dramacie wojennym "Wojna Harta" ("Hart's War, 2002), otrzymując Złoty Puchar na festiwalu filmowym w Szanghaju. Za rolę w tym filmie zainkasował 2,5 mln dolarów. Następnie został zaangażowany przez Stevena Spielberga w filmie "Raport mniejszości" (Minority Report, 2002), gdzie u boku Toma Cruise'a zagrał postać detektywa.

Rok 2003 przyniósł mu udział w pięciu produkcjach! Jego konto zaczęło puchnąć, a z nim lista wybryków alkoholowych aktora... Podczas kręcenia epopei "Alexander" zdemolował hotel Le Meridien w Marrakeszu. Po tym wybryku zażądano od Farrella poddania się kuracji odwykowej. Całkowita abstynencja była też warunkiem jego zaangażowania do roli detektywa Jamesa 'Sonny'ego' Crocketta w filmie sensacyjnym "Policjanci z Miami "(Miami Vice, 2006).

Hmm, czy taki szalony Irlandczyk jest dobrym kandydatem na narzeczonego dla pięknej Alicji? Nie wiadomo... Był żonaty z Amelią Warner (od 17 lipca 2001 do listopada tego samego roku), a z inną kobietą, Kim Bordenave ma syna Jamesa (ur. 12 września 2003). Ala, może jednak się zastanów...