Inne
Reklama
Inne

Vin Diesel, właściwie Mark Sinclair Vincent, urodziła się 18 lipca 1967 w Nowym Jorku. W jego żyłach płynie włoska i szkocka krew. Ma brata bliźniaka, Paula (chciałybyśmy go zobaczyć...) i dwie siostry. Nigdy nie poznał swojego biologicznego ojca. Ale może to dzięki ojczymowi Irvingowi, który był nauczycielem technik aktorskich łyknął bakcyla filmu?

Mając pięć lat, wystąpił w inscenizacji Kopciuszek jako... książę! Po ukończeniu szkoły średniej Anglo-American International School w Nowym Jorku, studiował literaturę angielską w Hunter College, w wieku siedemnastu lat pracował jako ochroniarz w jednym z londyńskich klubów. Zadebiutował w dramacie "Przebudzenia" (Awakenings, 1990) u boku Roberta De Niro i Robina Williamsa.

Niedługo potem wystąpił w roli szeregowca Adriana Caparzo w dramacie wojennym Stevena Spielberga "Szeregowiec Ryan" (Saving Private Ryan, 1998) z Tomem Hanksem i Edwardem Burnsem. Ale największą sławę zdobył jako Dominic Toretto, przywódca gangu i miłośnik wyścigów samochodowych urządzanych na ulicach Los Angeles w filmie "Szybcy i wściekli" (The Fast and the Furious, 2001). Jego rola poszukiwanego kryminalisty Riddicka w thrillerze sci-fi "Kroniki Riddicka" (The Chronicles of Riddick, 2004) zebrała słabe recenzje i otrzymała nominację do Złotej Maliny dla najgorszego aktora. Naszym zdaniem krytycy byli po prostu zazdrośni o jego niezwykłą urodę!

Vin ma na koncie wiele podbojów miłosnych. Spotykał się z Michelle Rodriguez, znaną z serialu "LOST", Lizą Hernandez i samą Mariah Carey! Obecnie jest związany z modelką Palomą Jimenez, z którą ma córkę Hanię Riley, urodzoną 2 kwietnia 2008 roku. Podobno był przy porodzie swojej córeczki i powiedział potem, że facet, który boi się porodu, jest tchórzem. Vin, jesteśmy pod wrażeniem.