Inne / NG Collection
Reklama

28-letni amerykański gwiazdor urodził się w Sudbury. Dorastał w Bostonie, Massachusetts. Swoje powołanie odkrył w szkole średniej. Początkowo grywał z regionalnymi teatrami, a po otrzymaniu dyplomu ukończenia szkoły średniej pojechał do Nowego Jorku. Tam uczęszczał do renomowanej szkoły Lee Strasberg Theatre Institute. Jeszcze podczas nauki trafił na agenta, który załatwił mu role w pierwszych serialach telewizyjnych, między innymi w "Boston public".

Sławę przyniosła mu rola Jake'a Wylera w parodii filmów dla nastolatków "To nie jest kolejna komedia dla kretynów" (2001 rok). Kolejne role utwierdziły krytykę w przekonaniu, że ten młody przystojny mężczyzna znajdzie się niedługo na szczycie.

W 2005 roku wcielił się w rolę Człowieka Pochodni z "Fantastycznej czwórce". Partnerowała mu tam m.in. Jessica Alba. Za tę kreację został nagrodzony laurem dla Męskiej Gwiazdy Jutra na gali Young Hollywood Awards 2005.

W tym roku zobaczymy go w filmie "Push", w którym spotkał się z Dakotą Fanning i Camillą Belle, dwiema bardzo obiecującymi aktorkami.

ZOBACZ TAKŻE:

>>> Oto facet z przyszłością - Jonathan Rhys Meyers

>>> Na drugie imię ma Anioł...