Pewnego dnia ogłoszenie następującej treści odmieniło życie naszej bohaterki:

UWAGA! MODELKA PILNIE POSZUKIWANA!!!

Wiek: 20-30 lat
Miejsce zamieszkania: Warszawa i okolice
Waga: od 80 kg wzwyż
Kolor oczu i włosów, fryzura: bez znaczenia
Cechy charakteru: otwarta, kontaktowa, wesoła, ale też odpowiedzialna i z silną wolą; gotowa na duże zmiany i spragniona fantastycznej przygody, która na zawsze odmieni jej życie.
Cel: udział w czteromiesięcznej akcji, która rozpocznie się już ....

Chcesz wziąć udział w programie?

Prześlij zdjęcia, krótką charakterystykę oraz tel. kontaktowy na adres: modelka@axelspringer.pl
Na zgłoszenia czekamy do 15.02.2007
Ogłoszenie podsunęła jej koleżanka z pracy. Ewa była przekonana, że redakcja poszukuje modelki do reklamy ubrań w rozmiarze XXL.

Odpowiedziała natychmiast:

"Ewa Rybitwa, 27 lat, waga 117 kg, biust 90D, wzrost 173 cm, obwód 121 cm, biodra 120 cm.
Jestem bardzo spontaniczną i żywiołową osobową. Kocham muzykę i basen. Mimo iż jestem otyła, nie lubię objadać się słodyczami. Zamiast batonika wolę śledzia. Denerwuje mnie, że nie mogę znaleźć w sklepach sexy ciuchów dla grubasek. Studiuję i jednocześnie pracuję w ZUS-ie"


Ewę czekała prawdziwa niespodzianka, czyli zakrojony na szeroką skalę, kompleksowy program odchudzający. To nieco zbiło ją z tropu, bo wcale nie planowała odchudzania. Nauczyła się lubić siebie mimo wszystko i pokochała nadmiar swojego ciała. Pomyślała, że sława jest dla bogatych, wysportowanych, znanych, a nie dla zwyczajnej dziewczyny, takiej jak ona. Z drugiej strony - propozycja wydawała się kusząca, a Ewa nie należy do osób, które rezygnują z prezentów od losu. Zgodziła się. Na to czekaliśmy - zajmiemy się ciałem i umysłem Ewy. Pomożemy jej osiągnąć wymarzoną sylwetkę i wymiary. Mamy nadzieję, że Ewa zmieni się, tak jak tego oczekuje. Wszystko dzięki pomocy trenera, lekarza, dietetyka, psychologa i specjalnym zabiegom kosmetycznym.

Zewnętrzna przemiana to nie wszystko. Mamy nadzieję, że dzięki wysiłkom tych wszystkich, którzy zaopiekują się Ewą, uda nam się zmienić jej styl życia na zdrowszy i lepszy, a bohaterka poczuje się wspaniale i wyjątkowo we własnej skórze.

Zmagania Ewy będziecie mogli podglądać na bieżąco, monitorując jej postępy w odchudzaniu. Towarzyszyć i dopingować Ewie będą specjaliści z różnych dziedzin. Będziecie mogli przeczytać ich opinie i komentarze. Nie zapominajcie również zajrzeć do bloga naszej bohaterki, podzieli się tam z Wami wrażeniami z całej akcji, z tego, co się z nią dzieje i jak zmienia się jej życie.

Trzymajcie kciuki!


Nasi specjaliści:

Dr Ewa Matyska-Piekarska - prezes Europejskiego Centrum Leczenia Otyłości Dzieci i Dorosłych. Ma ponad 10-letnie doświadczenie w zakresie terapii otyłości. Wiedzę i umiejętności zdobywała na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW oraz Instytucie Żywności i Żywienia. Jest autorką licznych publikacji z zakresu zasad prawidłowego odżywiania.

Mgr inż. Ewa Wierzchowska - specjalistka w zakresie żywienia człowieka i dietetyki, absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie. Jest dietetykiem w Europejskim Centrum Leczenia Otyłości Dzieci i Dorosłych.

Aneta Swatek - specjalistka w zakresie kosmetologii, od kilku lat w zawodzie, pracuje w salonie Celebrity Beauty & Spa.

Krzysztof Stachurski - trener w klubie Gymnasion, absolwent warszawskiej AWF. Trenował siatkówkę i taekwon-do. Ma uprawnienia magic bar trainer, uczestnik kilku konwencji międzynarodowych.
Partnerzy akcji: