W prestiżowym rankingu biblii mody Alexa niespodziewanie pokonała cały szereg wyróżniających się w dziedzinie wyczucia stylu i trendów pań. Nie dała szans ikonom elegancji Carli Bruni-Sarkozy i Michelle Obamie. Została tez bardziej doceniona niż kreatywne w podejściu do stroju Lady GaGa i Beth Ditto.

STYLOWE POMIESZANIE Z POPLĄTANIEM

A przecież styl Alexy Chung bywa określany mianem połączenia stylu pensjonarskiego z babcinym. Jednak ta odwaga w łączeniu różnych stylistyk i sięganiu do czeluści starych kufrów zyskała uznanie legendarnego „Vogue” i całego świata mody. Chung, prezenterka amerykańskiego MTV, została twarzą marki Pepe Jeans, a jej imię nadano jednemu z modeli torebek Mulberry.

Jednak, jak donosi portal lula.pl, Alexa nie ogranicza się do promowania cudzych projektów, lecz planuje wystartować z własną kolekcją. Gwieździe już kilkakrotnie proponowano współpracę w stworzeniu kolekcji ubrań. Ostatecznie prezenterka i modelka zadebiutuje w roli projektantki we współpracy z sieciową marką Madewell. Firmie udało się skusić gwiazdę ekologicznym podejściem do mody. Jaka będzie kolekcja autorstwa Chung? Na pewno nie zabraknie w niej wąskich dżinsów o podwyższonej talii i t-shirtów z nadrukowanymi fotografiami, których autorką będzie sama gwiazda. Całość ma być komfortowa i wygodna. „Nie będziesz przejmowała się, że w tych rzeczy się pobrudzisz, będą wygodne w stylu tych, które sama noszę” przekonywała Chung w wywiadzie dla WWD.