Ilona Felicjańska, modelka
Popieram pomysł wprowadzenia mundurków szkolnych. Myślę, że wtedy nie byłoby tzw. szpanu i popisywania się markowymi ubraniami.
Ale pod jednym warunkiem: że będą refundowane albo przynajmniej częściowo dofinansowywane. Mam świadomość, że nie wszystkich rodziców stać na mundurki.

Małgorzata Foremniak, aktorka

Pomysł wprowadzenia mundurków jest fajny. Zwłaszcza, że ostatnio młodzi ludzie często chodzą do szkoły ubrani zbyt swobodnie.
Taki strój nie musi jednak ograniczać. Nie chodzi o to, by ubrać uczniów w granatowe mundurki z białym kołnierzykiem. Z każdej rzeczy można zrobić coś fajnego. Mundurek może być wygodny, kolorowy, designerski. Może być czymś pozytywnym.

Jeszcze nie tak dawno jednolite stroje obowiązywały w niemal wszystkich szkołach. W tych renomowanych były to najczęściej charakterystyczne marynarki, w innych - granatowe fartuszki. Potem nastał czas luzu. Kolorowe bluzy, bluzeczki i sweterki. Zapanowała całkowita dowolność. Tak było w Polsce.
Na świecie jednak wiele szkół nigdy od mundurkowych tradycji nie odchodziło. W Anglii, Irlandii, USA czy Japonii wciąż wiele dzieci chodzi do szkoły w mundurkach. A są one bardzo różne. I to zarówno jeśli chodzi o ich kolor, jak i fason. Kilka z nich prezentujemy poniżej, w naszej galerii. A może któreś z nich szczególnie Wam się spodobają?

Zapraszamy do dyskusji na naszym forum.