Zakupy gwiazd

Aktorki Charlize Theron i Cameron Diaz zrobiły wcale nie mały zakup. Na święta obie kupiły sobie domy w Beverly Hills. Z powodu niedawnego kryzysu finansowego ceny posiadłości znacznie spadły, więc wydanie tych kilkunastu milionów dolarów jest naprawdę dobrą inwestycją na przyszłość.

Piosenkarka Jessica Simpson oraz aktorki Kate Hudson i Anne Hathaway mają słabość do rzeczy vintage lub w stylu retro. Postanowiły więc sprawić prezenty samym sobie i udać się na zakupy do butików oferujących rzeczy od znanych projektantów, ale z kolekcji sprzed ładnych paru lat. Bluzka z lat 50-tych i biżuteria od Tiffany’ego z lat 60-tych to najlepsze, co można sobie dać na gwiazdkę.

Znane mamy i tatusiowie jako priorytetową sprawę traktują ostatnie zakupy dla swoich dzieciaków. Kate Winslet, Nicole Kidman i Meryl Streep były widziane przed świętami na wielkich zakupach w sklepach z zabawkami. Julia Roberts zapytana o świąteczny nastrój, powiedziała reporterom: "W świętach chodzi głownie o radość dzieci". Ponieważ Julia zarabia powyżej 15 milionów za swój każdy występ filmowy wierzymy, że będzie miała co włożyć w świąteczne skarpety.

Gwiazdy charytatywnie

Tori Sperling i jej mąż Dean McDermott biorą udział w projekcie Adopt A Family Foundation, co oznacza, że robią świąteczne zakupy dla 10 rodzin. Ubrani w zupełnie zwyczajne ciuchy, nie zawiadamiając prasy, w ubiegły weekend kupowali żywność i słodycze dla ubogich.

Penelope Cruz dołączyła do zespołu fundacji the Anthony Nolan Trust, który robi podobną kampanię jak polska Fundacja Mam Marzenie. Aktorka spotkała się ostatnio z okazji świąt z 8-letnim Joe z Londynu, chorym na leukemię i zachęcała ludzi do wpłat na konta cierpiących na białaczkę dzieci i do oddawania szpiku. "Jest metoda pobierania szpiku kostnego do przeszczepu, która jest bezbolesna. Błagam was, zarejestrujcie się jako potencjalni dawcy” mówiła Cruz podczas konferencji prasowej.

20-letnia gwiazda "Herosów", Hayden Penettiere wstała w sobotę wcześnie rano i udała się pomóc dzieciakom z Children’s Hospital Los Angeles w świątecznych zakupach. Udzielała porad 5 dziewczynkom chorym na anemię, paraliż nerwów i kręgosłupa. Pomogła im zrobić zakupy w ramach podarunków za 500 dolarów – wybierały razem ubrania i akcesoria.

Jessica Alba, Scarlett Johansson, Ben Affleck i Anne Hathaway starają się uświadamiać na święta ludziom ile jedzenia marnuje się w Ameryce w tym okresie i że wokół nas jest sporo głodujących rodzin, które można wesprzeć. Alba dodatkowo podarowała prezenty ze swoim podpisem sieci Netfix, która będzie dodawała je do specjalnych dożywotnich (co roku do końca życia) paczek z prezentami - Holiday Gift Boxes, dla tych osób, które raz wyłożą 5 tysięcy dolarów na kampanię Feeding America.

Do świątecznej gorączki dołączyli też projektanci mody. Na świąteczną aukcję charytatywną w paryskim muzeum architektury, która odbyła się w zeszłym tygodniu, zaprojektowali designerskie choinki. Swoją kreatywność pokazali m.in. Louis Vuitton, Miguel Adrover, Jean Paul Gautier i Gucci. Rekordzistką została jednak architekt Zaha Hadid. Jej choinka sprzedała się za 61 tysięcy dolarów!