Misją portalu jest bowiem stworzenie właśnie takiego świata. Strona BeautifulPeople.com dzisiaj zostaje uruchomiona na całym świecie, również w Polsce. Jednak nie jest nowością – działała już wcześniej w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Danii, Japonii, Hiszpanii, Włoszech, Kanadzie i Australii.

Do tej pory w tych krajach do sieci zarejestrowały się setki tysięcy członków. A aspirujących było na pewno znacznie więcej, gdyż pomimo że o członkostwo w portalu może starać się każdy, szansa na powodzenie wynosi zaledwie 20 proc. Dlatego miliony kobiet i mężczyzn starających się o członkostwo w tym elitarnych gronie zostają odrzucone.

ELITARNY ŚWIAT PIĘKNYCH LUDZI

Jak odbywa się proces selekcji? 48 godzin po złożeniu przez kandydata aplikacji (sam proces rejestracji trwa kilka minut - wymagane jest wyłącznie aktualne zdjęcie i podstawowy opis) kandydatura zostaje poddana głosowaniu. Członkowie portalu będący płci przeciwnej niż kandydat decydują, czy przyjąć daną osobę do społeczności. Mają do wyboru następujące oceny: „zdecydowanie tak”, „hmm tak, OK”, „hmm, raczej nie” oraz „zdecydowanie NIE”. Proces oceny można na bieżąco obserwować poprzez wykres ocen w czasie rzeczywistym. Demokratyczny głos większości decyduje o losie kandydata – odrzuceniu go bądź przyjęciu do elitarnego grona. Jeśli istnieją podejrzenia na temat autentyczności nadesłanych zdjęć, jest ona weryfikowana w siedzibie głównej portalu. Po co komu taka strona? Jako pierwsza przychodzi nam do głowy perspektywa nawiązywania romantycznych znajomości bez obawy, że druga strona okaże się mało atrakcyjna. Jednak w założeniu strona ma piomóc w nawiązywaniu kontaktów nie tylko uczuciowych, ale też towarzyskich i zawodowych. Czy to nie dyskryminacja i próba stworzenia superświata dla superczłonków – przy potraktowaniu urody jako podstawowegom, nie wiedzieć czemu, kryterium.

PIĘKNI KOCHANKOWIE PŁODZĄ PIĘKNE DZIECI

Tym niemniej korzyści z uczestnictwa w pięknej społeczności ma być więcej. Członkowie BeautifulPeople.com mają ponoć dostęp do specjalnych i wystawnych przyjęć, sieci połączeń lotniczych na całym świecie i ofert firm zajmujących się produkcją filmową i telewizyjną. Członkowie sieci mają też mieć większe szanse na kontrakty z najlepszymi agencjami modelek i modeli. Z kolei serwis randkowy portalu BeautifulPeople.com pomoże stworzyć piuękną parę, która spłodzi równie piękne dzieci… Strona chwali się następującymi statystykami: ponad 80 000 członków ma za sobą romantyczny epizod, dzieki stronie zawarto ponad 10 000 poważnych związków i małżeństw a ze związków ludzi, którzy poznali się na portalu, urodziło się ponad 400, oczywiście pięknych, dzieci.

PORTAL NIE DLA KUBICY

Czy Polacy odnajdą się w takim świecie? „Jestem pewien, że Polska będzie miała duży procent przyjętych osób, w końcu jest to kraj Izabelli Anny Mikołajczak i Mateusza Damięckiego, chociaż z drugiej strony też Roberta Kubicy – ocenia Greg Hodge,:dyrektor zarządzający BeautifulPeople.com. Portal wydaje się przepustką do lepszego – a właściwie: piękniejszego – świata. „Ludzie mają już dosyć marnowania czasu i pieniędzy na spotkania z nieatrakcyjnymi osobami poznanymi w internecie. Dopóki nie ruszyła strona BeautifulPeople, nie było żadnej strony internetowej ani serwisu randkowego wyłącznie dla atrakcyjnych ludzi. Na BeautifulPeople.com nie ma przeciętnych. Tu wszyscy są piękni” – zachęca Greg Hodge. Choć zostaną przyjęci wybrani, aspirować do tego „raju” może każdy. Pytanie, czy warto…

_____________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Dlaczego mężczyzn pociągają prostytutki?
>>> Najlepsi i najgorsi kochankowie świata
>>> Najgorętsze fantazje erotyczne kobiet