Jak właściwie mogłaś normalnie żyć, zanim wynaleziono kolejną nowinkę w stylu świeczek na baterie czy maszynek do robienia naleśników? Takie przekonanie próbują wyrobić w nas reklamy, jak tylko na rynku pojawi się nowy gadżet przedstawiany jako nieodzowny i niezastąpiony. I pomimo, że wiele klientek biegnie do sklepu na zakupy, nie wszystkie z tych produktów zajmują poczesne miejsca w naszych kuchniach i życiach - inne okazują się bezużyteczne i lądują w szufladzie, piwnicy bądź na śmietniku. A może by tak stworzyć ranking najlepszych i najgorszych wynalazków wszech czasów? Na taki pomysł wpadła firma ubezpieczeniowa Sheilas' Wheels Home Insurance i zapytała o to 3 tysiące brytyjskich kobiet.

Reklama

SZCZYT ABSURDU

W konkurencji najgorszych i najbardziej bezsensownych gadżetów bezapelacyjnie zwyciężyło prysznicowe radio. Jest wodoodporne, bezprzewodowe i mogłyby umilić chwile kąpieli. Są jednak problemy z jego nastawieniem i trudno o moc wystarczającą, by dźwięk przebił się przez odgłos kaskad wody. W efekcie według połowy kobiet radio takie jest "bezcelowe". Kolejne na liście najgorszych gadżetów rzeczy zajęły świeczki na baterie. Dlaczego? Bo są absurdalne. Twierdzi tak 41 proc. badanych.

Panie oceniły również, że, owszem, wyobrażają sobie życie bez elektrycznego pilnika do paznokci - zajął on trzecie miejsce na podium. Nie udały się również takie pomysły producentów, jak próby wskrzeszenia saturatora (Soda Stream maker z lat 80-tych) czy pierwowzór czajnika elektrycznego. Na liście najgorszych wynalazków aż roi się od elektrycznych urządzeń kuchennych: służących do robienia naleśników, przygotowywania popcornu, elektrycznych noży, otwieraczy do puszek itp.

BEZ NICH NIE POTRAFIMY JUŻ ŻYĆ

Są też wynalazki, bez których z powodzeniem dawały sobie radę nasza prababki, ale od momentu swojego pojawienia się szybko stały się najpierw pożądane, a następnie - prawie nieodzowne. Tytuł najlepszego domowego gadżetu wszech czasów zdobył... telewizor. Aż 8 na 10 kobiet przyznaje, że nie mogłoby bez niego przetrwać. Kolejnymi ukochanymi przez panie wynalazkami są takie, które pozwalają im oszczędzić czas i pogodzić karierę z rolą matki i gospodyni. Tę misję doskonale wypełnia kuchenka mikrofalowa, druga na liście najlepszych wynalazków. Bez niej 60 proc. respondentek czuła by się zagubiona. Tyle samo kobiet wyznało, że po prostu kocha swój odkurzacz. Cieplej na sercu robi się również kobietom na samą myśl o suszarce i czajniku elektrycznym. Do roli niezbędnej awansował też odtwarzacz DVD i prostownica do włosów, bez której 53 proc. badanych nie wyjdzie z domu.

A OTO RANKING NAJGORSZYCH DOMOWYCH GADŻETÓW

1. radio prysznicowe
2. elektryczne świeczki
3. elektryczny pilnik do paznokci
4. saturator
5. „herbaciarka”
6. maszynka do robienia naleśników
7. zestaw do fondue
8. elektryczna miotełka do kurzu
9. lampa opalająca do twarzy
10. urządzenie do krojenia jajek
11. maszyna do smażenia w głębokim tłuszczu
12. karbownica do włosów
13. elektryczna maszynka do popcornu
14. maszynka do gofrów
15. nóż elektryczny
16. cyfrowa ramka do włosów
17. drapaczka do pleców
18. elektryczny otwieracz do puszek
19. elektryczny masażer do twarzy
20. odtwarzacz minidysków


















_____________________

NIE PRZEGAP:

Reklama

>>> Krótki przegląd polskich aferzystek
>>> Seks rodem z Wysp Brytyjskich
>>> Jak powinnni pachnieć Tusk i Kaczyński?