Inne

Mutsugoto, bo tak to się nazywa, to rodzaj instalacji, która ma zwiększyć intymność kontaktów w związkach na odległość. Wystarczy chwycić specjalny pierścień i gładzić różne części swojego ciała lub pościel. Ruchy dłoni zostaną wyświetlone również na ciele partnera, a gdy trasy obojga się spotkają, świetliste linie zmienią kolor.

Projektanci tej ciekawej instalacji z firmy Distance Lab - Tomoko Hayashi, Stefan Agamanolis i Matthew Karau - wyjaśniają, że na prototypowe urządzenie składają się zawieszona nad łóżkiem kamera, aktywowany przez dotyk pierścień i program komputerowy, który śledzi jego ruchy, a następnie przekłada na wyświetlane na ciele wzory. W tym samym czasie identyczne układy pojawiają się na skórze oddalonego czasem o setki kilometrów partnera.

Kompletne instalacje muszą się znaleźć w obu sypialniach. Pomysłodawcy Mutsugoto podkreślają, że sprzyjają one intymności, ponieważ wykorzystuje się je tylko do tego celu, a nie jak SMS-y czy e-maile również do komunikacji biznesowej.

Poszukiwania chętnych do przetestowania Mutsugoto odbędą się podczas sierpniowego Edynburskiego Festiwalu Sztuki. Ale już teraz projekt zdążył zdobyć spore uznanie.

Więcej ciekawostek znajdziesz w KOPALNI WIEDZY

_____________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Zobacz, jak okalecza się kobiety
>>> Oto kobieta z najwęższą talią świata
>>> "Wszystko jest seksem. Szanuj go!"
>>> Jak kłamią kobiety, a jak mężczyźni