W astrologii chińskiej dobę dzieli się na dwanaście podwójnych godzin. A urodzeni w poszczególnych godzinach znajdują się pod opieką znaków zodiakalnych. I tak oto:

Reklama

1. Godzina Zi (między 23 a 1 w nocy) Urodzonymi w tych godzinach opiekuje się Szczur

"Nocne marki" mają sporo wdzięku, jednak to ludzie w gorącej wodzie kąpani i często działający pod wpływem emocji. Trochę obrażalscy, choć ukrywanie emocji mają opanowane do perfekcji. Mają talent do zarabiania pieniędzy - potrafią zarówno wydawać, jak i oszczędzać.

W miłości: Swym ukochanym pragną przychylić nieba i niczego nie odmawiają, choć często również cierpią z powodu gorącego uczucia, które zdarza się, że jest nieodwzajemnione. Urodzeni w godzinie duchów uwielbiają życie towarzyskie i huczne przyjęcia. Są bardzo dobrymi organizatorami.Godzina Zi pozwala im cieszyć się wsparciem rodziny, która dla urodzonych w tym czasie jest najważniejszą wartością w życiu.

2. Godzina Chou (między 1 a 3 nad ranem) Urodzonymi w tych godzinach opiekuje się Bawół

To ludzie rozsądni i przewidujący, choć w miłości naiwni jak dzieci. Komplementy to na nich łatwy haczyk, ponieważ w gruncie rzeczy w relacjach damsko-męskich są bardzo niepewni. Zdarza się, że ludzi urodzonych w godzinie Chou dręczą wydumane kompleksy, które komplikują im relacje z innymi. To jednak ludzie bardzo pracowici, którzy dzięki uporowi i konsekwencji w działaniu osiągają szczyty kariery, a w dojrzałym wieku stają się często wpływowymi osobistościami.

W miłości: Wierni, choć oschli. To oni jednak odpowiadają za matarialną stronę w rodzinie. Ludzie ci mają także ukryte i nieuświadomione talenty, które warto rozwijać.

> czytaj dalej3. Godzina Yin (między 3 a 5) Urodzonymi w tych godzinach opiekuje się Tygrys

Mają trudne dzieciństwo. Często spotykają się z niezrozumieniem rodziny i najbliższych. W młodości konfliktowi buntownicy. Ale i w dorosłym życiu nie lubią być podwładnym. To jednak także urodzeni szczęściarze - zawsze spadają na cztery łapy i obronną ręką wychodzą z niebezpieczeństw. Charyzmatyczni i silni - często przypisywane są im zasługi większe niż im się należą.

W miłości: To osoby zdolne do wielkiej miłości i namiętności. Jednak, choć zazwyczaj piękni i niezwykli, często przez życie kroczą samotnie. Związek, w który wkrada się rutyna, obojętność i przyzwyczajenie - nie maja szans przetrwania.

To co najbardziej lubią osoby urodzone w godzinie Yin, to podróże i zabawa po blady świt. Często to właśnie na takich imprezach spotykają bardzo wpływowych ludzi.

4. Godzina Mao (między 5 a 7) Urodzonymi w tych godzinach opiekuje się Zając

Choć dzieciństwo mają zazwyczaj szczęśliwe i beztroskie, to przesadna rodzicielska miłość i trzymanie pod kloszem powodują, że samodzielności muszą uczyć się sami w późniejszym czasie. Rodzina zawsze służy im pomocną ręką. Godzina Mao sprzyja przyjaźniom. Urodzeni w tym czasie mają imponujące grono znajomych.

Reklama

W miłości: Wierni i oddani, choć nad namiętność przekładają bezpieczeństwo oraz wzajemne porozumienie dusz. UWAGA: Najburzliwsze przeżycia czekają ich między 20. a 40. rokiem życia - potem osiągną stabilizację.

Podopieczni godziny Mao mają skłonność do melancholii i zamykania się w sobie, choć z drugiej strony ich nadwrażliwość bywa źródłem talentów artystycznych lub literackich, które czasami mogą przynieść sławę.

> czytaj dalej5. Godzina Chen (między 7 a 9 ) Urodzonymi w tych godzinach opiekuje się Smok

Inteligentni i z dużym poczuciem humoru. Bywają egocentryczni i samolubni, choć także często pomagają pokrzywdzonym. W życiu kierują się rozsądkiem - można im pozazdrościć pracowitości i pasji poznawczej. Chętnie podróżują, a nierzadko także przeprowadzają się do innego państwa. Godzina Chen według Chińczyków obdarza długowiecznością i ogólnie szczęściem w życiu.

W miłości: Sprawy sercowe nie zawsze układają się im pomyślnie. Przeważnie urodzeni w tych godzinach decydują się na życie singla. Zamiast zaprzątać sobie głowę stałym związkiem, rozwijają swoje pasje i są z tego powodu bardzo szczęśliwi.

6. Godzina Si (między 9 a 11) Urodzonymi w tych godzinach opiekuje się Wąż

To utalentowane lenie. Jednak nie cierpią na brak środków do życia, bo często korzystają z finansów swych małżonków lub partnerów. To także ludzie, którzy lubią luksus, dlatego otaczają się pięknymi przedmiotami. Z drugiej jednak strony do pieniędzy podchodzą ostrożnie i niechętnie je wydają. W pracy są solidni, poważni i... powolni. Najlepiej czują się na samodzielnych stanowiskach, gdzie mogą wykazać się intelektem i talentem strategicznym.

W miłości: Wyrachowani posiadacze gorącego serca. Partnerem życiowym będzie tylko ktoś, kto dobrze rokuje na przyszłość: wdzięk i seksapil bez zabezpieczenia finansowego na nic się tu zdadzą.

To, co urodzonych w godzinie Si pociąga najbardziej, to magia, filozofia i religia. Nie zawodzi ich intuicja, a czasem talenty jasnowidzenia.

> czytaj dalej7. Godzina Wu (między 11 a 13) Urodzonymi w tych godzinach opiekuje się Koń

Ludzie urodzeni w tych godzinach to istne wulkany energii. Pasja życia i jego ciekawość pchają ich ciągle przed siebie. Domatorów z nich się na pewno nie zrobi - zbyt mocno kochają dobrą zabawę, zmiany i nowe wyzwania. I tu uwaga: często zapał do nowości okazuje się słominany. Nie zmienia to jednak faktu, że siedzenie w czterech ścianach doprowadziłoby ich wręcz do choroby.

Są pracowici, ale tylko pod warunkiem, że decyzje podejmują sami. Wróg numer jeden: nuda. W związku z tym, że dobrze gospodarują pieniędzmi, mogą sobie pozwolić na podróże i ekstremalne sporty. Kochają życie. I wszystko byłoby wspanialne, gdyby nie ryzyko nałogów, a największy z nich to... hazard.

W miłości: To ludzie, którzy cieszą się dużym powodzeniem u płci przeciwnej. Mają gorące serce i szczere uczucia.

8. Godzina Wei (między 13 a 15) Urodzonymi w tych godzinach opiekuje się Koza

Ich życie nie zawsze jest usłane różami, ale właśnie dlatego ich serce staje się bardziej współczujące dla pokrzywdzonych. To dobrzy ludzie: hojni, wspaniałomyślni. Starzeją się w dobrobycie, otoczeni miłością najbliższych. Mają jednak zbytnią skłonność do czarnowidztwa i popadania w skrajne nastroje. Urodzeni w godzinie Wen prawie zawsze mają jakiś talent: mogą być artystami, kucharzami lub psychologami.

W miłości: Małżeństwo zawarte w dojrzalszym wieku może być dla nich źródłem szczęścia i ostoją bezpieczeństwa.

> czytaj dalej9. Godzina Shen (między 15 a 17) Urodzonymi w tych godzinach opiekuje się Małpa

Szczęściarze. Prawie zawsze robią karierę w zawodzie, który jest ich życiową pasją. Awanse przychodzą im bardzo szybko - co powoduje zazdrość i zawiść otoczenia. Ci ludzie mają prawdziwy talent do zarabiania pieniędzy, choć oszczędnością nie grzeszą. Rozrzutność powoduje dziury w domowym budżecie, ale z drugiej strony nieustanny rozwój pozwala im nie popaść w rutynę.

W miłości: Sakramentalnego "tak" urodzeni w godzinie Shen nie powinni wypowiadać zbyt wcześnie. Swoje życiowe szczęście często budują z dala od rodzinnego domu.

10. Godzina Yu (między 17 a 19) Urodzonymi w tych godzinach opiekuje się Kogut

Ekscentrycy, którzy nie lubią ryzyka. Weseli i towarzyscy. Lubią pracować na samodzielnych stanowiskach i często wpadają w pracoholizm. Osoby urodzone w godzinie Yu dobrze sprawdzają się w roli wolnego strzelca - ich umiejętność zdobywania oraz nawiązywania kontaktów z ludźmi pozwalają im na sukces. Ich wady to egocentryzm i gadulstwo. Zaletą zaś jest tolerancja.

W miłości: Wierni i lojalni. Choć trochę za wcześnie wypowiadają sakramentalne "tak" - co powoduje, że rozwój kariery nie zawsze jest taki, jaki sobie wymarzą. Często wiążą się z obcokrajowcami.

> czytaj dalej11. Godzina Xu (między 19 a 21) Urodzonymi w tych godzinach opiekuje się Pies

Pracowici, lojalni i uczciwi. Dyskretni - co doceniają przyjaciele. Niestety bywają także zbyt wyniośli i zarozumiali - zwłaszcza w stosunku do kogoś, kogo uważają za gorszego od siebie. Dla równowagi dadajmy, że chętnie angażują się społecznie. Cenią sobie towarzystwo ludzi i nie lubią samotności. Czasami jednak zbyt melancholijni. Najważniejsze wartości dla nich to rodzina, dom i przyjaciele. Praca to nie tylko pieniądze, ale również przyjemność - co doceniają z czasem współpracownicy. Być może dlatego wiele osób urodzonych w tych godzinach osiąga popularność, która nie idzie jednak w parze z fortuną.

W miłości: Cenią rodzinną atmosferę i dbają o swoich parnerów. W niektórych sytuacjach odrobinę zbyt zazdrośni. W małżeństwie są stroną dominującą, jednak potrafią osiągać kompromis.

12. Godzina Hai (między 21 a 23) Urodzonymi w tych godzinach opiekuje się Świnia

Mają zdolności manualne. Są dobrymi artystami i rzemieślnikami. Szczęście nie opuszcza ich w handlu - mają smykałkę do robienia interesów. W pracy cenią sobie pracę zespołową. Generalnie urodzeni szczęściarze finansowi.

W miłości: Wierni i czuli. Ich małżeństwa są udane i długie. Dziecko to w ich rodzinie prawdziwy skarb. Urodzeni w godzinie Hai kochają i są kochani. Jak podaje horoskop - osoby te powinny związać się z miejscem urodzenia, bo tam czeka ich najwięcej pomyślnych chwil.

Tyle horoskop. Jednym się sprawdzi, innym - nie. My jednak wychodzimy z założenia, że tak czy inaczej - los najlepiej wziąć w swoje ręce.