Sami chcieliby myśleć o sobie jako o odważnej, silnej i niezależnej płci. A to właśnie mężczyźni są bardziej niż kobiety niechętni do porzucenia bezpiecznego miejsca przy maminym boku.

Reklama

NIEODPĘPOWIENI

Co trzeci mężczyzna pomiędzy 20. a 40. rokiem życia wciąż mieszka ze swoimi rodzicami. Wśród kobiet w tym samym wieku mieszka z nimi co piąta - wynika z badań.

Co ciekawe, wśród panów, którzy już wyfrunęli z gniazda, co czwarty ma w odwodzie w pełni umeblowana sypialnię w domu rodziców - tak na wszelki wypadek... Takie zaplecze ma co piąta kobieta.

"Mężczyźni są tradycyjnie uważani za bardziej niezależnych, niż kobiety. Ale te wyniki pokazują, że jest zupełnie odwrotnie" - komentuje badanie rzecznik jednej z firm produkujących żywność, która przeprowadziła sondę.

Badanie, przeprowadzone na próbie trzech tysięcy kobiet i mężczyzn, wykazało, że co czwarty badany wciąż mieszka z rodzicami. Wśród przyczyn takiego stanu rzeczy badani najczęściej wymieniali oszczędność (59 proc.). Nie ukrywali jednak, że lubią również, gdy mama się nimi opiekuje. Do takiej motywacji przyznało się 57 proc. kobiet i 16 proc. mężczyzn.

PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA

Mieszkanie z rodzicami to atrakcja również kulinarna. 57 proc. mieszkających z rodzicami dostaje specjalnie dla nich ugotowane posiłki a niewiele mniej, bo 55 proc. przyznaje, że mama robi im pranie.

Troskliwa mama zadba, by dziecko nie było głodne także w pracy. 18 proc. dostaje co rano przed wyjściem do pracy zapakowane drugie śniadanie.

Nic zatem dziwnego, że w obliczu tylu udogodnień opuszczenie rodzinnego gniazda może być bardzo trudne.

Reklama

I rzeczywiście, 19 procent "nieodpępowionych" osób mówi, że pozostanie w tym gnieździe dopóki nie będą mieć dość rodziców, a 30 procent stwierdza, że wyprowadzą sie dopiero, jak zdecydują się zamieszkać z partnerem.

Co piąta osoba mieszkająca z rodzicami ma za sobą wyprowadzkę ale wróciła do domu rodzinnego ze względu na pogorszenie sytuacji finansowej.

RENESANS RODZINNYCH WARTOŚCI CZY PO PROSTU WYGODA?

"W europejskich krajach takich, jak Włochy mieszkanie w domu rodzinnym aż do ślubu jest bardzo popularne zarówno wśród mężczyzn, jak i wśród kobiet" - mówi rzecznik firmy Giovanni Rana Fresh Pasta, która przeprowadziła sondę.

"To nie tylko sposób na zaoszczędzenie pieniędzy. Kultura zachęca do pielęgnowania życia rodzinnego, nic dziwnego zatem, że dzieciom nie spieszy się, by wyfrunąć z gniazda" - dodaje."W obecnym klimacie ekonomicznym wygląda na to, że Brytyjczycy również zaczynają dostrzegać wartość w mieszkaniu z rodziną. Szczeglnie, jeśli oznacza to codzienne obiady, pranie i prasowanie" - stwierdza.

______________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Ujawniono tajemnicę trwałości małżeństwa
>>> Zawsze czuł, że chce być kobietą
>>> Chcesz wspaniałego seksu? Jedź do sanatorium