Inne
Reklama
Inne
Inne
Inne
Inne
Inne

W rozluźnionej wakacyjnej atmosferze łatwo się zapomnieć i wsiąść za kierownicę po jednym głębszym. Takie zapędy ochłodzić może historiaJacqueline Saburido.

Jacqueline urodziła się w 1978 roku w Wenezueli. Wakacyjna podróż do Stanów na lekcje języka miała być dla niej wielką przygodą, zamiast tego stała się tragedią.

PŁONĘŁA ŻYWCEM

19 września 1999 roku wraz z grupką znajomych udała się na imprezę urodzinową. Niestety, tą samą drogą pędził 17-letni Reginal Stephey. Pijany chłopak stracił panowanie nad autem i uderzył w samochód, w którym znajdowała się Saburido. Pojazd momentalnie stanął w ogniu. Jacqueline zachowała przytomność i próbowała uciec z płonącej pułapki, uniemożliwiła jej to noga, która zaklinowała się pod siedzeniem, uniemożliwiając ucieczkę. Dziewczyna przez 45 sekund dosłownie płonęła żywcem.

60 procent ciała uległo poparzeniu, lekarze stwierdzili więc, że uratować ją może tylko cud. Cud się zdarzył, ale cud wątpliwy: Saburido straciła uszy, nos, włosy, lewą powiekę oraz palce u rąk, a całą powierzchnię jej skóry pokrywają blizny. To, co dawniej było twarzą, przypomina niekształtną kulę pokrytą zgrubieniami i otworami, które niegdyś były uszami, nosem i oczami. Ze ślicznej dziewczyny stała się potworem. Teoretycznie miała więcej szczęścia, niż dwójka jej przyjaciół, która w wypadku straciła życie.

>>> Czerwona bielizna uratowała jej życie

CUD CZY JESZCZE WIĘKSZY DRAMAT?

Żadna z ponad 50 operacji plastycznych, którym poddała się dziewczyna, nawet nie zbliżyła jej do dawnej urody. Ukończyła inżynierię oraz anglistykę i wciąż marzy o nowej twarzy i normalnym życiu.

Sprawca wypadku został ukarany siedmioma latami pozbawienia wolności i odszkodowaniem w wysokości 20 000 dolarów. Już w dniu wyjścia na wolność spotkał się z Jacqueline, która wybaczyła mu krzywdę, jaką jej wyrządził. Obecnie 38-letni mężczyzna przyznaje jednak, że świadomość tragedii, do której się przyczynił, sprawia, że nigdy już nie będzie szczęśliwy.

Zniekształcone twarz i ciało Saburido wykorzystuje do przestrzegania innych przed jazdą po pijanemu. Wzięła między innymi udział w międzynarodowej kampanii o szokującym tytule „Nie każdemu dane jest umrzeć”. Jej zdjęcia sprzed i po wypadku opatrzone są komentarzem głoszącym, że nie wszystkie ofiary pijanych kierowców umierają. Patrząc na groteskowy wygląd Jacqueline, człowiek automatycznie bowiem zaczyna zastanawiać się: czy taki los nie jest gorszy niż śmierć?

















______________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Urodziła syna, gdy miała 5 lat
>>> Miała w oczach śmierć, dostała nowe życie
>>> Zrób sobie wirtualną operację plastyczną

Reklama