Wiele prowadzonych w przeszłości badań wykazało, że kobiety w poszukiwaniu Tego Jedynego przede wszystkim kilku podstawowych cech. Inteligencja, romantyzm, kosztowne dobra, oraz... określony ton głosu czy zdolności taneczne to najważniejsze z nich. Nie od dziś preferuje się ewolucyjne wytłumaczenia tego faktu.

Reklama

"Teoria ewolucji twierdzi, że kobiety widzą mężczyzn jako dostarczycieli dóbr, które zapewnią dobrą przyszłość ich potomstwu. Dlatego preferują starszych mężczyzn, których kariera jest bardziej zaawansowana a społeczny status wyższy" - tłumaczy doradca małżeński i do spraw związków dr Gitanjali Sharma.

A oto najważniejsze cechy wymarzonego mężczyzny.

INTELIGENTNY

Inteligencja pozwala podbić kobiece serce, i to nie tylko podczas rozmowy, ale również - pieszczot. "Nie ważne, jak bogaty jest mężczyzna, inteligencja wciąż jest najważniejszą zaletą. Kiedy przychodzi do podejmowania ważnych decyzji, panie oczekują, że to mężczyzna weźmie na siebie główny ciężar odpowiedzialności. Inteligencja pozwala też skuteczniej zaspokajać emocjonalne potrzeby i oczekiwania partnerek" - mówi ekspert.

MÓWIĄCY BASEM

Męskość ujawnia się w głosie. Wiele badań ujawniło, że panie preferują głos niski, gdyż widzą w nim przejaw siły, dominacji i dobrych genów. Mówiący barytonem pan jest postrzegany jako bardziej godny zaufania.

BOGATY? PRZEDE WSZYSTKIM ROMANTYCZNY!

Jak wspomnieliśmy, majętność ma znaczenie. Ale jest niczym w porównaniu z ... romantycznymi tendencjami kandydata. Panowie, nie dajcie się zwieść przekonaniu, że czułość i emocjonalność to cechy niemęskie! "Dawniej, w tradycyjnej rodzinie brakowało miłości, czułości i oddania i wydaje się, że współczesne kobiety pragną wypełnić tą dziurę. Kobiety przede wszystkim pragną miłości, pieniądze schodzą na drugi plan. Meżczyzna może obrzucić kobietę pieniędzmi, ale to się na nic nie zda, jeśli nie ma go przy partnerce, by wspólnie z nią się nimi cieszyć" - tłumaczy ekspert.

FAJNA BRYKA

Reklama

Świetny samochód to główny przejaw wypchanego portfela i konta kandydata. Do tego kojarzy się z siłą, wigorem i wysokim statusem.

KONIEC Z DEPILACJĄ

Coraz więcej periodyków zachęca również panów do depilacji i gładkiego golenia różnych miejsc ciała. Błąd! Badania wykazały, że kobiety poszukujące partnera na portalach randkowych częściej wybierały panów z gęstszym owłosieniem. Nadmierna gładkość bywa wręcz odrzucająca.

TAŃCZ JAK TRAVOLTA

Nie bez powodu taki Travolta wzbudza gorączkę sobotniej nocy. "Świetnie skoordynowane, płynne i skomplikowane ruchy sa pociągające, bo dowodzą zdrowia cielesnego i zdyscyplinowanego umysłu. Dodatkowo styl tańca może brazowac osobowość i psychikę. Najlepiej, jeśli sugeruje pewność siebie" - mówi psycholog.

_________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Sztuczne rzęsy jak prawdziwe
>>> "Zamknij sedes, bo się z tobą rozwiodę"
>>> Burzliwa historia biustu Victorii Beckham