A konkretnie ambasadorką dobrej woli ONZ, koncentrującym się na sprawach uchodźców. Aktorka została mianowana na tę zaszczytną funkcję w 2001 przez Wysokiego Komisarza ONZ do Spraw Uchodźców. Docenił on w ten sposób zainteresowanie i troskę, jakie wykazawała ona w ich sprawie i założył, że popularność gwiazdy zwróci uwagę jej fanów na cierpienia ludzi pozbawionych domów.

Reklama

JEST PIĘKNA I MA DOBRE SERCE

Wszystko dzięki pracy nad filmem "Tomb Raider". Podczas kręcenia zdjęć w Kambodży i Sierra Leone gwiazda zetknęła się z cierpieniem i nędzą tych ludzi i, przejęta ich losem, zaczęła odwiedzać obozy dla uchodźców.

Już od lat Jolie aktywnie występuje w roli działaczki charytatywnej. Odwiedziła wiele krajów, przeprowadziła wiele zbiórek na szczytne cele. Wraz ze swoim partnerem Bradem Pittem założyła fundację Jolie-Pitt, która również wspiera potrzebujących. Jako ambasador ONZ pomaga ludziom pozbawionym domu w wyniku wojen i przesiedleń. W lutym tego roku pojawiła się w centrum uchodźców w południowej Tajlandii. Teraz natomiast pojawiła się w filmie promującym Światowy Dzień Uchodźcy. Zachęca w nim do poświęcenia uwagi problemom innym.

"Uchodźcy to najbardziej zagrożeni ludzie na świecie. Każdego dnia muszą walczyć o przetrwanie. Zasługują na nasz szacunek, proszę, nie zapominajcie o nich. Pamiętajcie o nich tego dnia, Dnia Uchodźcy" - mówi gwiazda w spocie.

Przypominamy: Dzień Uchodźcy obchodzony jest na całym świecie już 20 czerwca._________

NIE PRZEGAP:

>>> Celebryci rozebrali się "dla sprawy"
>>> Zobacz kobietę z najwęższą talią świata
>>> Polski seks jest pełen hipokryzji