NIE PYTAJ KOBIETY O DROGĘ

Reklama

Daj mężczyźne do ręki kartkę z planem labiryntu uliczek, a z pewności powie ci, którędy iść. Nie bój się jednak pytać kobietę o drogę. Są całkiem spore szanse, że zaprowadzą cię na miejsce - ale w zupełnie inny sposób. Używając hipokampu (to element mózgu odpowiedzialny głównie za pamięć), przekażą ci wskazówki, prowadząc cię od piekarni, przez pocztę i chińską knajpkę na rogu.

MĘŻCZYŹNI NIE SĄ SENTYMENTALNI

Owszem, nie pamiętają szczegółów waszych szaleństw miodowego miesiąca, ale nie dlatego, że są niewrażliwi. Po prostu kobiety lepiej zapamiętują detale związane z pełnymi emocji wydarzeniami. Ich ciała migdałowate są tak nastrojone, by wychwytywać tego typu szczegóły.

KOBIETY SĄ BARDZIEJ GADATLIWE

Powszechnie uważa się, że kobiety mówią trzy razy więcej niż mężczyźni. To mit. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni wypowiadają przeciętnie około 16 tys. słów dziennie.

ESTROGEN TO HORMON KOBIECY

To fakt, że jądra produkują głównie testosteron, ale estrogen jest niezwykle istotny dla rozwoju męskiego mózgu życiu płodowym. W obrębie tego narządu testosteron przerabiany jest na estradiol, ten z kolei działana na receptory estrogenowe, przestrajając podwzgórze na "męską" wersję. Podobnie jest zresztą z testosteronem, powszechnie uważanym za hormon wyłącznie męski. Nic bardziej mylnego.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>>> Polak to musi się wyspać
>>> Jak kocha, to niech płaci
>>> Co było, a nie jest...
>>> Wyższa szkoła okazywania uczuć