Najpierw ogłoszono, że do Warszawy przyjedzie czeska top modelka Karolina Kurkowa, jednak ze względu na "pro-ekologiczne wartości promowane przez markę Lexus, podjęto decyzję o zaproszeniu Elle Macpherson". Samochody ze znaczkiem "L" mają się kojarzyć z ekologią, a to oznacza, że powinna je promować modelka, która udziela się w stowarzyszeniach na rzecz ochrony środowiska. A Macpherson ma na swoim koncie szlachetne inicjatyw nie tylko na rzecz przyrody, ale również bezdomnych i chorych na AIDS, m.in. w RED. Razem z m.in. Penelope Cruz i Bono, liderem U2, namawiają do kupowania produktów z czerwoną etykietą. Pieniądze zebrane ze sprzedaży są przekazywane na rzecz chorych na AIDS mieszkanek Afryki.

Australijka Elle Macpherson tak na prawdę nazywa się Eleanor Gaw. Karierę modelki zaczynała na łamach magazynu "Elle" i w Victoria's Secret. W 1995 r. magazyn "People" ogłosił ją jedną z najpiękniejszych kobiet na świecie. Poza pracą na wybiegach, Macpherson gra również w filmach, wystąpiła m.in. z Hugh Grantem w kinowy hicie "Syreny".

Podczas warszawskiego pokazu, 14 września Macpherson zaprezentuje stroje zaprojektowane przez Agnieszkę Maciejak i Tomasza Ossolińskiego.

Zeszłoroczna edycja Lexus Fashion Night zelektryzowała polską publiczność występem Naomi Campbell, jednej z 50 najpiękniejszych kobiet świata według magazynu "People" i muzy największych kreatorów mody od Chanel przez Ralpha Laurena po Gianniego Versace czy Dolce & Gabbana. W pokazach wzięły udział także Alek Wek, Lizz Jagger, Helena Christensen i Naomi Campbell.

Tegoroczną imprezę tradycyjnie poprowadzi ambasador marki w Polsce - Michał Żebrowski.