Najważniejsze, co mężczyzna może zrobić dla swej ukochanej, to okazać zrozumienie dla jej decyzji o odchudzaniu. Nawet, jeśli jej nie popiera. Nie powinien negować chęci zmiany wyglądu. U podstaw decyzji o odchudzaniu leży wiele niewidocznych na pierwszy rzut oka przyczyn. Mogą to być kompleksy, brak pewności siebie albo chęć udowodnienia sobie swojej silnej woli. Te wszystkie czynniki powinien mieć na uwadze mężczyzna, zanim pomyśli o zlekceważeniu deklaracje o odchudzaniu swojej partnerki.

Reklama

Podstawowy błąd, jaki możne popełnić mężczyzna, to zamienić się w strażnika diety ukochanej. To stresuje każdego i wcale nie pomaga. Wspierać, to nie znaczy pilnować i strofować. Są na to znacznie lepsze sposoby.

Wspólne podjęcie aktywności fizycznej – przyniesie korzyść wzajemną, bo zawsze warto się poruszać, a towarzystwo bliskiej osoby dodatkowo motywuje. Świadomość tego, że ktoś dla nas podejmuje wysiłek dodaje skrzydeł. Jest to także wspaniała okazja do wspólnego spędzenia czasu.

Wspólna zmiana diety – prowadzenie osobnej kuchni i gotowanie różnych posiłków to dodatkowy wysiłek i wydatek, który można zastąpić podjęciem wspólnej diety. Pozytywna zmiana sposobu odżywiania wpłynie korzystnie na zdrowie obojga partnerów. Można się przy tym wymieniać obserwacjami swojego organizmu, wyszukiwać informacje o tym jak ulepszyć dietę oraz wspierać się z autentycznym zrozumieniem w chwilach słabości.

Wspólne gotowanie - idąc dalej, można nie tylko zmienić nasze posiłki, ale również wspólnie je przygotowywać. Radość gotowania pomaga budować motywację do dalszej pracy nad zmianami w stylu odżywiania.

Kupić odpowiednie suplementy – mężczyzna może zadbać także o właściwą suplementację diety. Preparat z naturalnych składników, który pomoże zrzucić zbędne kilogramy i poprawi ogólną pracę organizmu pokaże, że zależy mu całościowo na zdrowiu partnerki.

Chwalić, nagradzać – mężczyzna, który widzi i docenia starania kobiety, to prawdziwy skarb. Jeszcze bardziej zmotywuje, jeśli nagrodzi ją miłym komplementem lub drobnym upominkiem. Zrzuconych kilka kilogramów lub miesiąc trzymania się diety, to powód do dumy i okazja do okazania wsparcia. Wyjście do kina, zakup kosmetyku, książki lub nawet nowego ubrania – z takim dopingiem nikt nie podda się łatwo!

Podziękowania za porady ekspertów z Healthy Food Park.