Mężczyźni mogą zapomnieć o kąśliwych uwagach na temat kobiet za kółkiem. Dowiedziono naukowo, że kobiety parkują lepiej. Z badań przeprowadzonych w Anglii wynika, że kobiety na 20 możliwych punktów zdobyły 13,4, podczas gdy mężczyźni uzyskali tylko 12,3 punktu.

Reklama

System oceniania i punktacji został opracowany przez instruktora jazdy Neila Beesona, znanego z serialu dokumentalnego "Last Chance Driving School".

"Wyniki badań były dla mnie sporym zaskoczeniem. Z mojego doświadczenia wynika, że mężczyźni są zdecydowanie lepszymi kursantami i lepiej wypadają w czasie zajęć z nauki jazdy" - tłumaczy się Beeson.

Choć kobiety wolniej parkują, średnio zajmuje im to 21 sekund, mężczyźni wykonują tę czynność zaledwie w 16 sekund, zostały lepiej ocenione w kategoriach wyszukiwania miejsca do parkowania, ustawiania samochodu i dokładności w jego parkowaniu.

Badania wskazały, że mężczyźni zbyt szybko przemierzają parkingi i przez to często nie zauważają wolnych miejsc do zaparkowania.

Na końcowy efekt kobiecego parkowania może składać się ich skrupulatność. Kobiety do upadłego starają się ustawić samochód na środku miejsca parkingowego, mężczyźni raczej nie przywiązują do tego wagi.