Jak cię widzą, tak cię piszą. Nie miej złudzeń. Nie tylko twoje kompetencje zawodowe, ale również wygląd ma wpływ na to, jak oceniają cię przełożeni. Czego najbardziej nienawidzą szefowie? Sztucznej opalenizny, wyrazistych ozdób, a może tego, co ty uważasz za odrobinę luzu zwaną stylem casualowym?

Reklama

Odpowiedzi udzielają wyniki badania przeprowadzonego za pośrednictwem serwisu stylecompare.co.uk, które przytacza The Sun. Wynika z niego, że jedną z największych modowych wpadek jest to, co w potocznej opinii może pomóc zawojować serce szefa – głęboki dekolt. Śmiało wycięta bluzeczka nie jest fortunnym zabiegiem nie tylko wtedy, gdy szef ma akurat postać heteroseksualnej kobiety. Taki strój uważa za niestosowny i darzy głęboką antypatią 65 procent przełożonych płci żeńskiej, niezbyt zachwyceni są nim jednak również panowie – 45 procent szefów-mężczyzn uważa go za nieodpowiedni.

Wystające znad spodni stringi są klasyczną modową wpadką – nie inaczej jest w miejscu pracy. Jednak równie poważnym modowym przewinieniem wydaje się, z pozoru niewinne, niesfornie wystające spod bluzki ramiączko stanika.

Dbałość o urodę i schludny wygląd jest jak najbardziej na miejscu, jednak wszelka przesada jest w miejscu pracy niewskazana. Krzywe spojrzenie szefa jest bardzo prawdopodobne w przypadku sztucznej opalenizny, nadmiernej biżuterii czy wysokich szpilek. Źle widziane są też dyskusyjne „zdobycze” mody – buty w szpic i obuwie typu UGG.

Nie należy jednak przesadzać w drugą stronę. Zbytni luz w ubiorze również może przysporzyć nam antypatii szefa. Źle widziane przez przełożonych są oznaki niedbałości czy niechlujności w postaci postrzępionych ubrań. Lepiej też nie dać się przekonać, że dżinsy to typowy element przyjętego w firmach stylu casualowego. W dziesiątce najbardziej znienawidzonych przesz szefów modowych wpadek znalazły się również denimowe spodnie.

Co warte podkreślenia, modowy wyścig po przychylność przełożonych rozpoczyna się już na etapie rekrutacji. Jak argumentuje Julia Rebaudo, szef działu mody serwisu stylecompare.co.uk, pierwsze wrażenie jest na tyle istotne, że precyzyjne planowanie garderoby powinno stać się nieodłączną częścią przygotowywania się do rozmowy kwalifikacyjnej.

10 największych modowych wpadek w miejscu pracy:

1. Dekolt
2. Postrzępione ubrania
3. Buty UGG
4. Dżinsy
5.Piercing
6. Widoczna bielizna
7. Sztuczna opalenizna
8. Szpiczaste buty
9. Przesadna biżuteria
10. Buty na koturnie