Sieć Sephora to mekka miłośniczek kosmetyków. Już niedługo nie zabraknie w niej także akcentów modowych. Nowe uniformy pracowników drogerii przygotował bowiem jeden z ulubionych projektantów Michelle Obamy - Prabal Gurung.

Reklama

Nepalski projektant, który mieszka i pracuje w Nowym Jorku, przygotował dla Sephory inspirowane latami 60. czarne sukienki, których ozdobą jest czerwony pasek przy dekolcie i na rękawkach. Alternatywą jest zestaw czarnych spodni i marynarki z czerwonym kołnierzem. Zatrudnieni w Sephorze panowie dostaną utrzymane w podobnej stylistyce spodnie i koszule.

"Chciałem nie tylko oddać styl Sephory, ale także radość, jaką sprawia robienie tam zakupów. Stroje musiały być funkcjonalne i sprawdzać się w ciągłym ruchu" - powiedział Gurung.

Poprzednie - czarne - stroje pracowników Sephory stworzono w 2001 roku i od tego czasu nie ulegały zmianie. Nowe "szaty Sephory" będzie można podziwiać od kwietnia.

Prabal Gurung swoją pierwszą kolekcję zaprezentował w 2009 roku podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody. Dziś jego kreacje nosi nie tylko pierwsza dama Michelle Obama, ale także pierwsza liga gwiazd Hollywood jak Sarah Jessica Parker, Demi Moore, Zoe Saldana, Jessica Chastain czy nominowana do Oscara, Rooney Mara.

Reklama