Kreowanie własnego wizerunku poprzez ubiór, to ważny element zarówno życia prywatnego, jak i zawodowego. Dzięki niemu możemy mieć realny wpływ na to, jak postrzega nas otoczenie. Świadomie wykreować dowolny przekaz. Jak to osiągnąć?

Reklama

- Inaczej ubierzesz się do pracy, a inaczej do kina, czy na randkę. Ale powinieneś czuć się wygodnie i podobać się sobie w tym, co nosisz i jak nosisz. Jeśli jesteś na firmowym spotkaniu, to poprzez swój strój stwórz wokół siebie aurę profesjonalizmu. Odpowiedni będzie wyważony minimalizm, stonowane kolory i eleganckie dodatki. Jeśli idziesz ze znajomymi na kolację, to oczywiście masz większą swobodę w doborze kolorystyki ubioru i dodatków – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń Akademii PARP.

Mogłoby się wydawać, że dress code to domena kobiet, ale niekoniecznie. Również mężczyźni powinni skorzystać z prostej koncepcji „czterech pór roku”, która polega na dobraniu palety kolorów odpowiednich dla danego rodzaju urody. Zgodnie z czterema sezonami wyróżniamy urodę typu: wiosna, lato, jesień i zima. Dzięki dobraniu właściwych odcieni i barw, można w prosty sposób podkreślić walory własnego wyglądu.

czytaj dalej...- W ramach jednego typu kolorystycznego można dowolnie łączyć różne elementy ubioru, a ich kolorystyka zawsze harmonizuje ze sobą. Gdy skompletujemy naszą garderobę zgodnie z tą koncepcją, to kwestia ich dopasowania przestaje być problemem, a może stać się przyjemnością –mówi – mówi Aneta Grzyb-Hejduk.

Ekspertka zachęca do udziału w szkoleniu „Umiejętności osobiste”, które poświęcone jest zasadom dress code’u, jak również podejmowania decyzji, radzenia sobie w stresie, wyznaczania celów, automotywacji, zarządzania czasem oraz wykorzystania inteligencji emocjonalnej w życiu zawodowym. Szczegółowe informacje i listę bezpłatnych szkoleń dla obecnych i przyszłych przedsiębiorców można znaleźć pod adresem www.akademiaparp.gov.pl