Pranie, zmywanie, odkurzanie, a może gotowanie? "Brrr!" - wykrzykną rodacy płci obojga. To wśród nich na zlecenie firmy Candy Polska przeprowadzono sondaż mówiący, które z prac domowych są darzone największą antypatią.

Dużych zaskoczeń nie ma. Tym, co wzbudza największą awersję, jest horror w postaci piętrzącej się w zlewie sterty brudnych naczyń. Perspektywę zmywania jako najstraszniejszą wymienia 36 proc. Polaków.

Również inne prace domowe w naszej opinii w niczym nie przypominają kolorowych reklam, gdzie panie ze śpiewem na ustach wirują z mopem tanecznym krokiem. 29 proc. z nas najbardziej przeraża perspektywa analogicznego tańcowania, tyle, że z odkurzaczem w roli partnera. Wielką trójcę najkoszmarniejszych domowych prac zamyka gotowanie - rozumiane nie jako okazyjne hobby ale żmudne, codzienne przygotowywanie posiłków. Ono jest największą solą w oku dla 18 proc. badanych.

„Wyniki badania pokazują, że Polacy najbardziej nie lubią obowiązków czasochłonnych i męczących” – komentuje wyniki sondażu Jan Okoń, Dyrektor Generalny, Candy Polska Sp. z o.o. I podkreśla, że nowoczesny sprzęt i środki czyszczące mogą być nieocenionym wsparciem w naszym trudzie.

Tyle, że w odróżnieniu od tego, co widzimy na reklamach, nawet najlepszy robot kuchenny czy tabletka czyszcząca całej pracy za nas nie wykona. Tym sposobem tragizm Syzyfa pozostaje wciąż żywy. Przeniósł się jedynie do domowych pieleszy.