Inne
Reklama

Przeciętna kobieta na zakupach, pracy nad figurą i zabiegach upiększających mających przygotować ją na nadchodzące dni spędza 315 godzin, a więc równowartość aż… 13 dni! Oto wyniki badania przeprowadzonego przez Clothes Show Live.

Inne

czytaj dalejŚwięta są w opinii kobiet najważniejszą okazją w kalendarzu towarzyskim, przebijającą nawet śluby przyjaciół, randki i imprezy sylwestrowe. Wiele czasu zajmuje doprowadzenie swojego wyglądu do perfekcji… Z pełnej puli 315 godzin 72 zostają strawione na poszukiwanie w sklepach odpowiedniego stroju a 48 godzin – na kupno akcesoriów.

Inne

czytaj dalej96 godzin zajmuje paniom praca nad kształtną sylwetką a 23 godziny – zabiegi upiększające. 12 godzin zostaje przeznaczonych na zabiegi fryzjerskie – stylizację, strzyżenie, farbowanie i suszenie.

Wszystko to nie może obejść się bez życzliwych i cennych porad przyjaciół, które zajmują aż 63 godzin. W poszukiwaniu inspiracji można też sięgnąć do kolorowych magazynów (10 godzin). W porównaniu z takimi liczbami drobnostką wyda się sześć godzin poświęconych na przygotowaniu perfekcyjnego makijażu i dwie godziny strawione na ujądrnianiu, opalaniu i odżywianiu.

Inne

czytaj dalejDepilacja woskiem to już „zaledwie” jedna godzina. Jeszcze tylko dwie godziny na finalne zmiany stylu i – gotowe! Jak ocenić tę astronomiczną liczbę 315 godzin? Marnotrastwo czasu?

Padanie ofiarą zgubnej presji perfekcyjnego wyglądu? Konieczność? A może tylko wykorzystanie okazji na pofolgowanie własnej próżności? Ku tej ostatniej opcji skłania się Gavin Brown, dyrektor zarządzający Clothes Show Live. Jego zdaniem kobiety nie mogą doczekać się Świąt Bożego Narodzenia, gdyż są one idealną okazją do zamknięcia roku mocnym akcentem.

Inne

czytaj dalejŚwiąteczny nastrój przegania jesienno-zimową melancholię, konsumenci są bardziej skłonni wydawać pieniądze, a wszystkie marki związane z dbaniem o urodę wypuszczają nowe produkty.

W badaniu wzięło udział tysiąc kobiet pomiędzy 18 a 45 rokiem życia. Najwięcej czasu na przygotowania poswięcały panie z grupy wiekowej 18-25 lat.