Oczywiście ten imponujący wynik to suma codziennego zerkania w stronę płci przeciwnej. Każdego dnia bowiem takie podpatrywanie pań zajmuje przeciętnemu panu 43 minuty. To daje w sumie 259 godzin - prawie 11 dni - każdego roku. W sumie typowy facet pomiędzy 18 a 50 rokiem życia na oglądaniu się za kobietami spędza 11 miesięcy i 11 dni. Takie są wyniki sondy przeprowadzonej przez Kodak Lens Vision Centres na próbie 3 tysięcy Brytyjczyków.

Reklama

AŻ IM GŁOWA CHODZI...

Zgodnie ze stereotypem, kobiety mają mniejsze upodobanie do oglądania atrakcyjnych osób płci przeciwnej. Ale różnica pomiędzy nimi a panami jest mniejsza, niż mogłoby się wydawać. Przeciętna kobieta spędza na oglądaniu się za facetami 20 minut dziennie. A to daje sześć miesięcy życia dla pan między 18 a 50 rokiem życia.

Pytanie, jak się z tym czuje sam obiekt takich spojrzeń? Większość ludzi w gruncie rzeczy czuje się mile połechtana taką sytuacją i uważa, że spojrzenia osób płci przeciwnej im pochlebiają. Nie wszystkim paniom jednak to się podoba. 16 proc. kobiet twierdzi, że takie spojrzenia sprawiają, że czują się niekomfortowo, a co piąta czuje się nimi wręcz zawstydzona.

Niezbyt dobrze takie zerkanie na bolki działa na partnerów (głównie partnerki) "wzrokowców". Co trzeci mężczyzna przyznał, że przyłapanie go przez partnerkę na zerkaniu na inne kończy się kłótnią.

Które sytuacje są najbardziej dogodne do podziwiania wdzięków osób płci przeciwnej? Zwyciężają te typowe: bary, puby i dyskoteki. Dobrą scenerią są też jednak środki komunikacji miejskiej, supermarkety i miejsce pracy._____________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Romans z żonatym zniszczył jej reputację
>>> Antyfantazje, czyli nie myśl w łóżku
>>> Takiej obrączki nigdy nie zgubisz