NA CELOWNIKU WYŚRUBOWANYCH ŻĄDAŃ

Badania wykazują, że od lat zwiększa się liczba panów, którzy... boją się kobiet. Co trzeci mężczyzna czuje obawy przed kontaktami seksualnymi. Co jest przyczyną? Wysokie oczekiwania kobiet, wyśrubowane lekturą czasopism kobiecych i oglądaniem filmów porno. Panowie boją się, że nie sprostają oczekiwaniom i czeka ich kompromiutacja.

"Mężczyźni mają poczucie, że są oceniani przez kobiety, które wyedukowane na kolorowych czasopismach, dobrze wiedzą, ile czasu powinno się poświęcić na grę wstępną, kiedy sprawdzić wilgotność pochwy, twardość sutków i zabarwienie ciała. Cała ta metodyka dochodzenia do orgazmu kobiety jest niczym trudny test na inteligencję i powoduje, że mężczyzna czuje się spięty, zastanawia się, czy to wszystko dobrze zapamięta, czy da sobie radę. Pada więc stereotyp samca, który >>zawsze musi chcieć i zawsze może<<. Współczesnego mężczyznę coraz częściej >>boli głowa<< i daje sobie do tego prawo" - mówi prof. Izdebski.

ORGAZM? UCZUCIE WAŻNIEJSZE!

Co najciekawsze, z badań wynika, że Polkom wcale nie zależy przede wszystkim na orgazmie. Nad satysfakcjonujące sportowe wyczyny przedkładają uczucie i wzajemną więź.

"Nawet te, które potrafią wielokrotnie szczytować podczas jednego stosunku, nie zawsze uważają, że mają udane życie seksualne. Dziś ważniejsza jest dla nich więź, poczucie bezpieczeństwa i bliskości. Rzadziej niż poprzednie pokolenie zmieniają partnerów. Przestały wierzyć w hasła, że skakanie z kwiatka na kwiatek może kogokolwiek uszczęśliwić. Połowa mężczyzn (tylko 10 procent mniej niż kobiet) uważa tak samo" - zaznacza seksuolog.

HOMOEROTYZM I ZDRADA TO WCIĄŻ TABU

Nie do końca można jednak wierzyć badaniom prof. Izdebskiego. Dlaczego? Bo choć jesteśmy coraz bardziej otwarci w mówieniu o seksie, pewne tematy wciąż są na indeksie tematów zakazanych.

"Najbardziej drażliwymi pytaniami dla badanych okazały się te, które dotyczyły kontaktów homoseksualnych, przemocy seksualnej i zdrady. To ciągle sfera tabu. Polacy nawet anonimowo nie chcą deklarować zachowań, które nie są akceptowane społecznie, a nawet potępiane" - relacjonuje badacz.

Być może to tłumaczy fakt, że choć w badaniach polski seks "po bożemu", w piątek wieczór przy zgaszonym świetle, to rzeczywistość zaczyna się jawić z goła inaczej - sex shopy, swingersi, rozwijająca się społeczność BDSM... Ciekawe, co wykażą badania, jak zaczniemy w pełni otwarcie mówić o swoich upodobaniach...

Książka Zbigniewa Izdebskiego z wynikami badań ma się ukazać jesienią tego roku.

_____________

NIE PRZEGAP:

>>> "Wszystko jest seksem. Szanuj go!"

>>> Znanego aktora zabił seks z prostytutkami

>>> Genialna maszyna do pieszczot na odległość

>>> Zobacz najlepsze rozbieranki wszech czasów