"Jestem z Andrzejem od 3 lat i od momentu, gdy zaczęliśmy razem mieszkać, swoje życie podporządkowałam jemu. Dla niego przyrządzam smakowite sałatki, dla niego kupuję bieliznę, która wcale nie jest wygodna, ale za to seksowna. Siedzę w pracy i myślę o nim, co robi, z kim właśnie rozmawia, czy aby nie flirtuje ze swoją nową sekretarką? Ogarnia mnie szaleństwo, bo nie wiem, co by się ze mną stało, gdyby odszedł. Panicznie boję się samotności, ale czuję, że w tym związku jestem niewolnicą. Uzależniłam się od niego, od jego miłości, od obecności. Jak mam od tego uciec?" - Anna, 32 lata, właścielelka prywatnej firmy

Reklama

Przede wszystkim szybko, chciałoby się powiedzieć... Jak walczyć z uzależnieniem od mężczyzny. Jeśli chcesz przekonać się, czy tracisz głowę dla faceta zastosuj się do tych kilku wskazówek.

POGADAJ Z PRZYJACIÓŁKĄ

Poproś zaufaną przyjaciółkę, by bez ogródek, całkowicie szczerze oceniła twój związek. Niech powie, co na wasz temat sądzą znajomi. I to może okazać się supercenne - przekonasz się, że otoczenie już od dawna uważa cię za kobiete, która bez swojego misia, króliczka, kochania (niepotrzebne skreślić) żyć już nie może. Pozwól przyjaciółce, by wypowiedziała swoje zdanie na ten temat - ostatecznie jeśli jesteście ze sobą związane, to powinno zależeć jej na twoim dobru.

ODSEPARUJ SIĘ

Postaraj się przeżyć kilka dni bez ukochanego. Nikt oczywiście nie namawia cię, abyś wyjechała i miesiąc na Malediwy i odseparowała się na maksa. Wystarczą dwa dni w mazurskiej głuszy z wyłączonym telefonem. To trochę jak odwyk od narkotyków, bo jesteś w miejscu, gdzie do twoje ulubionej używki, czyli do kontaktu z twoim mężczyzną jest daleko. Złap oddech i postaraj się spojrzeć na sprawy z innej perspektywy.

POSZUKAJ POMOCY

Nadal wariujesz? Najwyższa pora zasięgnąć rady specjalisty. Idź do niego sama albo ze swoim partnerem. Terapeuta pomoże ci określić, czy twoja obsesja nie jest niebezpieczna i czy wywołują ją jakieś głęboko skrywane problemy. Może się okazać, że ich źródło bije w głębokim dzieciństwie...

________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> Pigułka gwałtu szczególnie groźna w wakacje
>>> Dziewczyny nie lubią już brązu
>>> Romeo i Julia naszych czasów