Leczenie niepłodności w niektórych przypadkach trwa od 3 do 5 lat. Zazwyczaj wieńczy je sukces, ale niewątpliwie jest to czas ciężkiej próby dla każdego związku. Jak wyjść z niej zwycięsko?

UGASIĆ OGIEŃ PYTAŃ

Aby uniknąć mało taktownych pytań o to, kiedy wreszcie będziecie mieli potomka, wyjaśnij bliskim, że staracie się o dziecko. Dobitnie zaznacz, że to dla was intymna kwestia i będziecie wdzięczni za uszanowanie tego. Gdy męcząca ciocia po raz kolejny spyta, jak tam z maluchem, powiedz, że już wyjaśniłaś tę kwestię raz i nie masz zamiaru do niej wracać.

Najważniejsze jest to, abyście wy byli jak skała - wspierajcie się, ile sił . Nawet jeśli wyniki lekarskie jednoznacznie wskazują, że to jedno z was ma kłopoty z płodnością, ustalcie, że problem jest wspólny. Tylko takie podejście uchroni przed rzucaniem oskarżeń w chwili słabości. A uwierz nam, one nadejdą,

TWOJE EMOCJE

Jeśli bierzesz tabletki hormonalne stymulujące płodność, uprzedź partnera, że to może osłabić twoją kontrolę nad emocjami. Płacz czy awantury o drobiazgi będą wymagały od niego sporo wyrozumiałości. Przekonaj go, że jesteś tą samą, ale nia taką samą osobą, jaką byłaś wcześniej.

No i najważniejsze: nie trać poczucia humoru! To szczególnie istotne, gdy życie seksualne jest podporządkowane rytmowi twojej owulacji. Nic innego nie uratuje radości, jak powinna płynąć z każdego zbliżenia. Postarajcie się też, aby wasz seks był nadal źródłem wielkiej satysfakcji, był pikantny i namiętny, a nie podporządkowany idei spłodzenia dziecka. Walka o nie oczywiście trwa, ale nie znaczy to, że ma ona zdominować całe wasze życie, myśli i rozmowy.

____________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> "Mamo, gdzie są te cholerne misie"!
>>> Zobacz śpioszki ratujące przed gorączką
>>> Noworodki umierają z powodu nikotyny?