Młodzi mężczyźni, posiadający znacznie starsze partnerki, często nie mogą się ich nachwalić. Dojrzałe mają wiele przewag nad ich rówieśniczkami. Są bardziej eleganckie i zadbane, maja lepszą pozycję zawodową i więcej pieniędzy. Młody może korzystać z jej doświadczenia i znajomości, nie da się ukryć, że pewna grupa tych mężczyzn pragnie zostać tak zwanymi „utrzymankami”.

Reklama

Ale wśród peanów na cześć starszych partnerek pojawiają się również takie określenia, jak: kochająca, ciepła, wyrozumiała – doświadczenie życiowe tych kobiet pozwala im lepiej dbać o związek. No i dojrzałość. Często starszych kobiet szukają mężczyźni przerastający pod tym względem rówieśników. „Często młodzi mężczyźni są dużo poważniejsi od swoich rówieśników, ba, czasem nawet od mężczyzn starszych od siebie. Mają dojrzalsze zainteresowania, są trochę samotnikami, nie znajdują z rówieśnikami (i rówieśnicami) wspólnego języka. Szukają zatem kogoś dojrzalszego i często znajdują - w starszej od siebie o wiele lat kobiecie. Oni w dzieciństwie mogli wychowywać się jako jedynacy, w towarzystwie dorosłych, stąd ich poważniejsze podejście do życia, lub na tyle różnić się od rówieśników, że od początku od nich stronili i szukali towarzystwa osób dorosłych” - tłumaczy psycholog Elżbieta Wilkowska.

NIE MA JAK U MAMY...

„Szuka mamy” – oto komentarze na widok młodziana idącego za rękę z dojrzała kobietą. Ale w rzeczywistości powszechne przekonanie również znajduje odzwierciedlenie w rzeczywistości. „Są to przeważnie mężczyźni, którzy potrzebują, by ktoś się nimi zaopiekował. Nieśmiali i zagubieni, szukający mentorki, przewodniczki w życiu. W dzieciństwie albo brakowało im matczynej uwagi, albo przeciwnie, byli tak zdominowani, że trudno im było funkcjonować bez pomocy i pokierowania ze strony swojej matki. Związek ze starszą kobietą to jakby przedłużenie, czy zaspokojenie braku, relacji z matką” – mówi psycholog.

GORĄCE CZTERDZIESTKI

Mało, kto pamięta, że życiowe krzywe pożądania znacząco różnią się w wypadku kobiet i mężczyzn. U niego szczyt seksualnych możliwości przypada na wiek dwudziestu paru, u niej – gdzieś około czterdziestki...

„Jola, moja 39-letnia partnerka, robi takie rzeczy w łóżku...” – wzdycha 22- letni Mateusz i stwierdza, że z nikim seksie nie było mu tak dobrze.

W sypialni atutem kobiet dojrzałych jest ich doświadczenie i po prostu wprawa. „Starsza kobieta jest zazwyczaj dużo bardziej doświadczona w sferze seksualnej. Często bardziej docenia młodego mężczyznę, niż zrobiłaby to jego rówieśniczka - twierdzi psycholog Elżbieta Wilkowska. I dodaje, że taki związek zawsze jest wyzwaniem, co odbywa się z korzyścią dla obojga partnerów. „Różnica wieku zmusza również do wysiłku. Mężczyzna młodszy zazwyczaj stara się udowodnić swoją wartość i dojrzałość, niejako "dorównać" pod tym względem partnerce. Starsza kobieta natomiast bardziej dba o swój wygląd, formę fizyczną, stara się nie popadać w rutynę i stagnację” - mówi.

GWIAZDY ŚWIECĄ PRZYKŁADEM

Takie nierówne związki wciąż szokują, nawet w wykonaniu gwiazd, którym zazwyczaj przecież pozwalamy na więcej, niż zwykłym „śmiertelnikom”. Gdy ona, kobieta sukcesu, związuje się z młodszym, zaraz mówi się, że on jest z nią dla pieniędzy, dla popularności i że i tak niebawem ją porzuci dla młodszej. Nie budziły zachwytu Madonna, Demi Moore czy nasza polska Urszula, uśmiechające się z okładek czasopism spod ramienia młodego partnera.

Ale życie weryfikuje złośliwe komentarze, bo szum ucicha, a związki wciąż trwają, co widzimy na przykładzie Moniki Olejnik czy Demi Moore, która z Aschtonem Kutcherem stworzyła szczęśliwą rodzinę, mimo, że ten mógłby być jej synem. W tych starszych kobietach musi być więc to „coś”?________________________________________

NIE PRZEGAP:

>>> "Twoje dłonie doprowadzają mnie do szaleństwa"
>>> Dobra zabawa czy preludium do trójkąta?
>>> Te zabawki też trzeba myć...