Niedobrze - on nie może znieść faktu, że masz przyjaciółki. Skąd u tylu mężczyzn bierze się ta niezrozumiała nienawiść do kobiet bliskich jego kobiecie?

Reklama

JESTEŚ MOJA I TYLKO MOJA

"Karol od początku uważał, że nie powinniśmy nigdzie bywać osobno. Wszędzie chodziliśmy razem. Aż któregoś dnia moja koleżanka zaprosiła mnie na babskie ploty do knajpy.Zebrałyśmy się tam we trzy, zaśmiewałyśmy do łez, wspominając stare czasy, aż tu nagle na salę wpadł Karol! Otaksował moje koleżanki i wywlókł mnie za rękę na ulicę. Ile to ja się musiałam nasłuchać o aparycji Aśki i Beaty, o ich swobodnym zachowaniu, o głośnym śmiechu i piciu wina... mam watpliwości, czy chcę być z taki tyranem" - Anka, 23 lata, studentka

Jeśli mężczyzna nie przepada za twoimi przyjaciółkami i co gorsza, ten brak aprobaty wyraża głośno (i czasem nieparlamentarnie), to znak, że brak mu pewności siebie. Czuje się po prostu zagrożony konkurencją z ich strony. A co będzie, gdy nagle okaże się, że z nimi weselej płynie ci czas? Co będzie, gdy przyjaciółki z dobrego serca powiedzą ci o jego wadach, których ty być może nie dostrzegasz?


Wyjaśnij takiemu zazdrośnikowi, że z powodu jego wewnętrznych problemów nie masz zamiaru wykreślać ze swojego życia osób, które - podobnie, jak i on - są ci bliskie. Jeśli zrezygnujesz z przyjaźni na rzecz miłości, to zastanów się, z czego jeszcze będziesz musiała zrezygnować... Może z siebie samej?