Nadal kochasz swojego mężczyznę, jesteś mu wierna i nie zamieniłabyś go na nikogo innego. Ale czujesz, że płomień waszej miłości nieco już dogasa... on zresztą ma podobne wrażenie, ale za chińskiego piernika nie przyzna się do tego. Zrób więc pierwszy krok i zastosuj kilka prostych ruchów*, by wzniecić żar w waszym związku.

1. Bądź spontaniczna

Zrób coś, co wygląda na niezaplanowane. Możesz na przykład - niezapowiedziana - wpaść do niego do biura i wyskoczyć z nim na lunch, zapakować mały upominek-niespodziankę do jego teczki lub kupić bilety na koncert jego ulubionej grupy.

2. Wykonuj czułe gesty

Podczas kolacji puść miłą muzykę i zapal świeczki - on może twierdzić, że takie rzeczy na niego nie działają, ale to nieprawda. Powiedz mu, jak dużo myślałaś o nim przez cały dzień. Jak znamy mężczyzn, nawet na to nie zareaguje, ale uwierz - takie zdanie zapada w pamięć.

3. Patrz mu w oczy

Patrz na niego, gdy mówi do ciebie. Kontakt wzrokowy sprawi, że poczujecie się sobie bliżsi.

4. Zmień jakiś element siebie

Zaskocz go nowym wyglądem. Najprostszy sposób to ufarbować włosy, zmienić uczesanie czy choćby dla zabawy założyć perukę - są teraz modne. Kolacja z całkiem nową kobietą może być ekscytująca.

5. Zrób coś nieoczekiwanego

Zaproponuj coś, czego on się nie spodziewa i czego nigdy w życiu mu nie robiłaś - np. zmysłowy masaż podczas kąpieli w świetle świec.

6. Zrób przysługę

... choćby coś drobnego. Wracając z pracy, odbierz jego rzeczy z pralni lub kup potrzebny mu drobiazg, o którym ciągle zapomina. To zajmie ci 5 minut, a pokaże mu, że się o niego troszczysz.

7. Przytul do serca swoje rywalki

Jeśli jest w waszym życiu osoba, którą uważasz za rywalkę - na przykład jego najlepsza przyjaciółka lub matka - przestań mu suszyć głowę z jej powodu. Zaskocz go zaproszeniem konkurentki na uroczą kolację.

8. Ożyw wspólne wspomnienia

Wspólne oglądanie zdjęć z wakacji, ślubu lub weekendowych wypadów odświeży wasze uczucia i wzmocni relację. Najlepiej poświęcić się temu rozkosznemu zajęciu w leniwy niedzielny poranek.

*Rady te pochodzą z książki "Sizzling Sex" (co znaczy tyle, co "Skwierczący seks") autorstwa dr Pam Spurr.