Nie dość, że nasze życie seksualne jest najrzadziej poruszanym tematem, to co piąta kobieta w rozmowach z najbliższymi sobie kobietami w ogóle się do niego nie odnosi. Jak wynika z badań instytutu Synovate, wyjątkiem od reguły są młode kobiety do 24. roku życia. Co dzieje się po przekroczeniu tej magicznej daty? Czy to zainteresowanie seksualnością mija, czy raczej pojawiają się inne, ważniejsze tematy? A jeśli tak, to co cieszy się największym zainteresowaniem?

Reklama

Odpowiedź na te pytania nie jest szczególnie zaskakująca. Na pierwszym miejscu w naszych rozmowach z przyjaciółkami jest rodzina (tak odpowiedziało aż 66 proc. pań), następnie dzieci, mężczyźni (47 proc.) i zdrowie (45 proc.). Jednak choć coraz więcej energii i czasu poświęcamy życiu zawodowemu i robieniu kariery, to zainteresowania tą dziedziną nie przenosimy na relacje przyjacielskie i z najbliższymi koleżankami nieczęsto mówimy o pracy.

Badanie instytutu Synovate pokazuje jeszcze jedną ciekawą regułę: choć większość Polek wymaga od swojej przyjaciółki szczerości i pełnego zaufania, to zaledwie 38 proc. bezgranicznie ufa najbliższej sobie kobiecie. A więc jak to jest z naszymi kobiecymi przyjaźniami?