1. Kupuj energooszczędne świetlówki
Zużywają kilkakrotnie mniej energii elektrycznej niż tradycyjne. Zwykłe żarówki zużywają ogromne ilości energii elektrycznej, która nie tylko zmusza żarówkę do świecenia, ale także - zupełnie niepotrzebnie - do produkcji ciepła. To na nie zużywane jest ponad 90 procent energii. Nowoczesne świetlówki są tak skonstruowane, że prawie cały prąd wykorzystują do świecenia, a same pozostają chłodne.
Dzięki temu 11-watowa świetlówka z powodzeniem zastępuje 60-watową żarówkę. Jest co prawda droższa, ale ten wydatek szybko się zwraca, bo nie dość, że jest co najmniej 5 razy bardziej żywotna niż tradycyjna żarówka, to jeszcze zużywa czterokrotnie mniej prądu.

2. Zainwestuj w zmywarkę
Myjąc naczynia pod bieżącą wodą, zużywasz kilkadziesiąt litrów wody. Używając zmywarki, pobierasz tylko 9 do 13 litrów wody. Opłaca się kupić urządzenie z opcją "połowicznego" zużycia wody, którą możesz stosować, gdy masz mało zmywania.

3. Zaopatrz się w piekarnik z termoobiegiem
W porównaniu ze zwykłym dużo szybciej się nagrzewa i szybciej piecze. Oszczędzisz znaczne ilości energii.

4. Wybierz kuchenkę gazową
Remontując kuchnię, zdecyduj się na zakup płyty gazowej zamiast elektrycznej. Ta druga zużywa wiele prądu. Gaz jest tańszy.